You are currently viewing MŚ Juniorów i Kadetów: Polacy o ćwierćfinał zagrają z Portugalią

MŚ Juniorów i Kadetów: Polacy o ćwierćfinał zagrają z Portugalią

Reprezentacja Polski Juniorów, aktualni Mistrzowie Europy Juniorów, zagra z gospodarzami Portugalczykami w 1 rundzie (1/8 finału) Drużynowych Mistrzostw Świata w portugalskim Vila Nova de Gaia.

O ćwierćfinał zagramy z Portugalią, a na zwycięzcę naszego meczu w 1/4 finału już czekają Niemcy. W drugiej części drabinki m.in. Chiny i Japonia. Musimy zagrać bardzo dobre spotkania, by znaleźć się w strefie medalowej – mówi Patryk Jendrzejewski, trener kadry narodowej Biało-Czerwonych.

W składzie Polaków są Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Szymon Kolasa, Miłosz Redzimski. Przed wyjazdem do Niemiec Samuel Kulczycki i Maciej Kubik grali w LOTTO Superlidze w ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, Miłosz Redzimski jest zawodnikiem Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a Szymon Kolasa Fibrain AZS Politechniki Rzeszów.

Dzisiaj rozlosowano także turniej indywidualny MŚ juniorów i kadetów. W 1/16 finału singla Maciej Kubik zagra z Rosjaninem Vladimirem Sidorenko, a Samuel Kulczycki z Tajwańczykiem Feng Yi-Hsinem.

W deblu Mistrzowie Europy Samuel Kulczycki i Maciej Kubik spotkają się w 1/8 finału z niemiecko-japońskim duetem Kay Stumper/Hiroto Shinozuka.

W mikście w 1/16 finału Samuel Kulczycki i Francuzka Prithika Pavade będą rywalizować z parą Ondrej Kveton /Darya Kisel (Czechy/Białoruś), zaś Maciej Kubik i Turczynka Ece Harac z Hiroto Shinozuką/Miyuu Kiharą (Japonia).

W singlu kadetów w 1/16 finałi Miłosz Redzimski zmierzą się z Rosjaninem Ilią Koniukhovem. Na tym etapie gry mieszanej Miłosz Redzimski i Niemka Mia Griesel będą walczyć z parą Tiago Abiodun/Mariana Santa Comba (Portugalia), natomiast w 1/8 finału gry podwójnej rywalami Polaka i Hindusa Preyesha Raja Suresha będą Usman Ishc Okanlawon (Nigeria)/Yassin Wael (Egipt).

Dodaj komentarz