You are currently viewing Wspólne przygotowania Greli i Zandeckiego do MME U-21

Wspólne przygotowania Greli i Zandeckiego do MME U-21

Po dobrych występach w LOTTO Superlidze Artur Grela (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Jan Zandecki (Olimpia-Unia Grudziądz) rozpoczęli wspólne przygotowania do rozpoczynających się 10 listopada Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Belgii. Od dzisiaj grają w Memoriale Zygmunta Sutkowskiego we Wrocławiu.

W LOTTO Superlidze 21-letni Artur Grela ma bilans w singlu 6-5, a niedawno pokonał jednego z najlepszych zawodników Wang Zeng Yi (AZS AWFiS Balta Gdańsk)) 3:2. 20-letni Jan Zandecki ma 4 zwycięstwa i 6 porażek, ale na koniec października wygrał po 3:2 z Jakubem Perkiem (KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów) i Adamem Doszem (Poltarex Pogoń Lębork).

Nigdy wcześniej nie odniosłem dwóch zwycięstw z rzędu w superlidze. Obydwa pojedynki były wyrównane, nie grałem rewelacyjnie, ale to ja triumfowałem. Po średnich czterech setach z Adamem Doszem, bardzo dobrze spisałem się w piątym. Z kolei z Jakubem Perkiem bardzo pomógł mi własny serwis i głowa w piątym secie, ponieważ przegrywałem już 4:8 – mówi Jan Zandecki.

W Kadrze Młodzieżowej są także grający na co dzień w Niemczech Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. We wtorek, 9 listopada Biało-Czerwoni poznają swoich rywali, a od następnego dnia grać będą w MME U-21 w belgijskim Spa.

Ostatnim sprawdzianem formy jest dla nas Memoriał Zygmunta Sutkowskiego. Z dotychczasowej dyspozycji jestem zadowolony. We Wrocławiu wystąpimy w drużynówce i singlu – powiedział Artur Grela.

Wspólnie wiele razy grali debla podczas turniejów krajowych i międzynarodowych. Między innymi podczas ubiegłorocznych Młodzieżowych MP w Sępólnie Krajeńskim zdobyli brązowy medal. Natomiast w 2018 roku w Krośnie zwyciężyli w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Pojedziemy na MME z nastawieniem dobrej gry i chęcią odniesienia sukcesu. Skupiamy się na tym, co dobrze funkcjonuje w naszym tenisie stołowym. Trzeba wykorzystać swoje atuty – dodali obaj zawodnicy.

Dodaj komentarz