You are currently viewing Dartom Bogoria wygrała na Podkarpaciu i jest wiceliderem

Dartom Bogoria wygrała na Podkarpaciu i jest wiceliderem

Po dzisiejszej wyjazdowej wygranej z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki awansowała na pozycję wicelidera LOTTO Superligi. Zespół z Mazowsza traci 1 pkt do prowadzącej drużyny LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

W zaległym meczu 11 kolejki LOTTO Superligi nie było niespodzianki. Faworyzowani goście są w dobrej formie, co pokazali kilka dni temu w turnieju Pucharu Europy ETTU w Portugalii, i dzisiaj zwyciężyli bardzo pewnie. A do tego trafili z ustawieniem.

Rozgrywający swój dopiero 5 pojedynek w Polsce Chińczyk Sun Shiyu pokonał Rosjanina Mikhaila Paikova 3:1, dostający od trenera Tomasza Redzimskiego coraz więcej szans na granie – po długiej przerwie spowodowanej kontuzją – Pavel Širuček wygrał z Patrykiem Dziubą 3:1, zaś reprezentacyjny zawodnik Marek Badowski ograł Tomasza Lewandowskiego 3:0.

W składach obydwu klubów zabrakło uczestników niedawnych MMŚ – Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria), Wicemistrza Świata Kadetów w singlu i brązowego medalisty w mikście, oraz Szymona Kolasy (Fibrain AZS Politechnika), który był rezerwowym w drużynie, która nieznacznie przegrała mecz o medal z Niemcami.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki już w piątek, 17 grudnia może zostać liderem LOTTO Superligi, ale warunkiem jest wygrana minimum za 2 punkty z Olimpią-Unią Grudziądz.

Natomiast w ostatniej 13 kolejce we wtorek, 19 grudnia LOTTO Polski Cukier Gwiazda zagra w Bytomiu z Polonią, a Dartom Bogoria w Lęborku z Poltarex Pogonią.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Mikhail Paikov – Sun Shiyu 1:3 (11:6, 6:11, 9:11, 10:12)
Patryk Dziuba – Pavel Širuček 1:3 (12:10, 10:12, 5:11, 2:11)
Tomasz Lewandowski – Marek Badowski 0:3 (9:11, 4:11, 6:11)

Dodaj komentarz