You are currently viewing Energa-Morliny – nowa nazwa drużyny z Ostródy

Energa-Morliny – nowa nazwa drużyny z Ostródy

Energa-Morliny Ostróda – to nowa nazwa drużyny klubu LOTTO Superligi. Od najbliższego meczu, 8 grudnia na wyjeździe z Dojlidami Białystok, będzie występował pod zmienionym „szyldem”.

Drugi sponsor tytularny sprawia, że klub będzie stabilniejszy, jeśli chodzi o kwestie organizacyjno-finansowe. Bardzo cieszymy się z rozszerzenia współpracy z Energą i kontynuacji wieloletniej z Morlinami – mówi Tomasz Krzeszewski, trener i prezes klubu z Ostródy.

Pierwszy zespół Energi-Morlin Ostróda występuje w LOTTO Superlidze, zaś druga drużyna Energi-Morlin jest liderem 2 ligi (Mazowsze oraz Warmia i Mazury).

Pozyskanie drugiego sponsora tytularnego spowoduje także, że będziemy mogli jeszcze mocniej skoncentrować się na realizacji głównego zadania, czyli szkolenia dzieci i młodzieży. Wizytówką klubu jest pierwsza drużyna, złożona z młodych zawodników, która zbiera doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi w LOTTO Superlidze – powiedział Tomasz Krzeszewski.

W tym sezonie, po 2-letniej przerwie, Ostróda wróciła do LOTTO Superligi. Wcześniej grała w najwyższej klasie ponad 20 lat, a największe sukcesy odnosiła na przełomie XX i XXI wieku, m.in. 2 tytuły Mistrza Polski jako Warrior-Morliny Ostróda i finał Puchar Europy w 2001 roku jako Legiz-Morliny Ostróda.

Obecnie skład Energi-Morlin tworzą m.in. Drużynowy Mistrz Europy Juniorów Łukasz Sokołowski, Przemysław Walaszek, Kacper Petaś, Jakub Kuźmicz, Maksymilian Miastowski, Jakub Witkowski, Jacek Barnachowski, Igor Jankowski.

Dodaj komentarz