You are currently viewing Zdobywcy Drużynowego Pucharu Polski zagrają w LOTTO Superlidze?

Zdobywcy Drużynowego Pucharu Polski zagrają w LOTTO Superlidze?

Oxynet Jarosław zrezygnował z dalszych występów w LOTTO Superlidze, a zwolnione miejsce przejmuje KTS Gliwice, zdobywca Drużynowego Pucharu Polski.

– Wkrótce wszystko ma zostać formalnie sfinalizowane. Cieszymy się, że dołączymy do LOTTO Superligi, jednej z najlepszych lig w Europie. To wielka szansa dla naszego klubu, miasta i regionu – mówią prezes Dariusz Steuer i czołowy zawodnik, były reprezentant Polski Jarosław Tomicki.

KTS Gliwice bardzo dobrze spisał się w finałowym turnieju Drużynowego Pucharu Polski w Suchedniowie, pokonując m.in. miejscowy superligowy KS Global Pharma Orlicz 1924.

– Kiedy okazało się, że z superligi wycofuje się Oxynet Jarosław postanowiliśmy wystąpić o przejęcie miejsca tego zespołu. Budujemy skład, mamy swoje ambicje, przecież kiedyś gliwicki AZS był krajową potęgą. Jesteśmy gotowi do debiutu w LOTTO Superlidze – dodali nasi rozmówcy.

Oficjalne potwierdzenie gry KTS-u przez PZTS (termin zgłoszeń upływa 15 lipca) będzie oznaczało, że w krajowej lidze tenisa stołowego wystąpią dwa śląskie kluby: brązowi medaliści Petralana TTS Polonia Bytom i KTS Gliwice. Zapowiadają się niesamowite mecze derbowe.

W sezonie 2024/25 tytułu bronić będzie Dartom Bogoria, który zwyciężył w ostatnich 3 sezonach i łącznie 8-krotnie w superlidze; Drużynowym Mistrzem Polski był już 10 razy.

Sezon będzie ciekawy i jeśli chodzi o walkę o medale, ale też o utrzymanie. Spadną zespoły z miejsc 10-12, zaś 9 w tabeli rozegra baraż z pierwszoligowcem.