You are currently viewing Kulczycki dołączył do Redzimskiego. Mamy dwóch medalistów Mistrzostw Świata!

Kulczycki dołączył do Redzimskiego. Mamy dwóch medalistów Mistrzostw Świata!

Wielki dzień Polaków na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Vila Nova de Gaia w Portugalii. Najpierw kadet Miłosz Redzimski awansował do półfinału w singlu, a potem jego osiągnięcie powtórzył junior Samuel Kulczycki.

Po ćwierćfinałowe wygranej Miłosza Redzimskiego z Niemcem Lleytonem Ullmannem 4:0, o medal w grze pojedynczej walczył Samuel Kulczycki z leworęcznym Dariusem Movileanu. Polak triumfował w rywalizacji z Rumunem 4:1.

To oznacza, że Biało-Czerwoni wywalczyli już 4 medale w Młodzieżowych MŚ w Portugalii. Po brązowych krążkach w mikście, dzisiaj Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki zapewnili sobie medale w grze pojedynczej. W środowych półfinałach rywalami Polaków będą – odpowiednio – Francuz Felix Lebrun i Chińczyk Zeng Beixun.

Samuel Kulczycki dopisał w tym roku do swojego dorobku międzynarodowego aż 6 medali, bowiem poza dwoma krążkami MŚ, wywalczył też cztery w ME Juniorów w chorwackim Varażdinie – srebro w singlu, złoto w deblu z Maciejem Kubikiem, złoto w drużynie z Maciejem Kubikiem, Miłoszem Redzimskim, Szymonem Kolasą, Łukaszem Sokołowskim oraz brąz w mikście z Anną Brzyską.

Przed Samuelem Kulczyckiem (oczywiście także przed Miłoszem Redzimskim) wspaniałe wyzwania sportowe w środę. Jeśli Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców wygra z Chińczykiem Zeng Beixun, to w finale może spotkać się z kolejnym reprezentantem Państwa Środka – Xiang Peng. Ten Chińczyk spotka się w 1/2 finału z Hindusem Payas Jainem.

Wyniki ćwierćfinałów MMŚ w singlu

  • Juniorzy Samuel Kulczycki (Polska) – Darius Movileanu (Rumunia) 4:1 (13:11, 11:5, 4:11, 11:7, 11:8)
  • Kadeci Miłosz Redzimski (Polska) – Lleyton Ullmann (Niemcy) 4:0 (12:10, 11:8, 11:7, 11:7)

Dodaj komentarz