You are currently viewing Odrabianie zaległości w Rzeszowie i Białymstoku

Odrabianie zaległości w Rzeszowie i Białymstoku

W najbliższą sobotę, 4 grudnia oraz w środę, 8 grudnia nadrobione zostaną zaległości w LOTTO Superlidze. Odpowiednio, w Rzeszowie Fibrain AZS Politechnika zagra z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów oraz Dojlidy Białystok z Morlinami Ostróda.

Po rozegraniu tych zaległych spotkań wszystkie drużyny będą miały po 10 meczów w tym sezonie LOTTO Superligi. Być może coraz klarowniejsza będzie sytuacja pod kątem awansu poszczególnych (7) zespołów do Grupy Mistrzowskiej i gry pozostałych (także 7) w Grupie Spadkowej.

Najwyższe, 6 miejsca z grona czterech wymienionych zespołów są akademicy z Rzeszowa. Ale przeciwko beniaminkowi z Suchedniowa mają zagrać bez kontuzjowanego Piotra Chodorskiego. Do drużyny może dołączyć przebywający obecnie w Portugalii na Mistrzostwach Świata Juniorów Szymon Kolasa. To oznaczałoby, że w podstawowym składzie zagrają Tomasz Lewandowski, Rosjanin Mikhail Paikov i Szymon Kolasa lub Patryk Dziuba.

W Białymstoku ciekawie zapowiada się rywalizacja najlepszego w tym momencie zawodnika Morlin Przemysława Walaszka z byłymi kolegami klubowi z Dojlid. Po opuszczeniu Białegostoku był pingpongistą Energi Manekina, zresztą w turniejach indywidualnych reprezentuje toruński klub, zaś w LOTTO Superlidze występuje w ekipie beniaminka z Ostródy.

Niemal pewne awansu do Grupy Mistrzowskiej są Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Energa Manekin Toruń – po 23 punkty. Warto przypomnieć, że najlepszy klub Grupy Spadkowej jako 8 dołączy do fazy play-off i będzie grać o medale w sezonie 2021-22.

II runda rozgrywek rozpocznie się na początku stycznia i potrwa do połowy marca 2022 roku.

Dodaj komentarz