You are currently viewing Wang Zeng Yi: „Czuję, że wygra… Marek Badowski!”

Wang Zeng Yi: „Czuję, że wygra… Marek Badowski!”

„Trudno przewidzieć, kto wygra turniej mężczyzn, ale czuję, że to może być… Marek Badowski! Ostatnio jest w bardzo dobrej formie” – mówi Wang Zeng Yi (SBR Dojlidy Białystok), złoty medalista IMP z 2012 roku.

– Na fali są młodzi Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, jest doświadczony Kuba Dyjas, ale natomiast najbardziej głodny sukces wydaje się być Marek Badowski. Jest w podobnej sytuacji jak kiedyś ja, po 3 tytułach wicemistrzowskich bardzo chciałby zostać mistrzem kraju. W LOTTO Superlidze kilka dni temu wygrał ze mną i Kubą Dyjasem po 3:0 – powiedział Wang Zeng Yi, były Mistrz i Wicemistrz Europy w deblu.

W Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozpoczęły się 92 Indywidualne Mistrzostwa Polski. W ten weekend cała Europa rozgrywa krajowe mistrzostwa, ale też zobaczymy zawodników z klubów LOTTO Superligi w turniejach międzynarodowych.

Z jedynką w Gdańsku rozstawiony jest Jakub Dyjas, który wygrał dwie poprzednie edycje IMP, a łącznie ma już cztery złote medale w singlu.

O tytuły w swoich państwach będzie walczyć wielu zagranicznych tenisistów stołowych m.in. z Dekorglassu Działdowo, Oxynetu Jarosław, Olimpii-Unii Grudziądz, Petralanay TTS Polonii Bytom, AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Tymczasem w Bejrucie, stolicy Libanu, odbędzie się drugi turniej serii WTT Feeder. Na liście startowej są m.in. Grek Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Portugalczyk Joao Monteiro z SBR Dojlidy Białystok, a także Irańczyk Navid Shams z Palmiarni Zielona Góra.