You are currently viewing Karol Paśko zdradza skład rzeszowian na nowy sezon

Karol Paśko zdradza skład rzeszowian na nowy sezon

Młodzieżowcy Szymon Kolasa i Patryk Dziuba oraz junior Miłosz Sawczak zagrają w podstawowym składzie Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów w nowym sezonie LOTTO Superligi – mówi trener Karol Paśko.

W przyszłym sezonie o sile naszej superligowej drużyny będą stanowić młodzi zawodnicy. Szymon Kolasa, Patryk Dziuba i Miłosz Sawczak będą reprezentować Fibrain KU AZS Politechnikę w większości meczów. Szymon Seroka także zostaje w klubie, łącząc grę w najwyższej i niższych ligach – powiedział Karol Paśko. Wcześniej łączył prowadzenie zespołu z Tomaszem Lewandowski, który jednak teraz będzie grać w Dojlidach Białystok.

Rzeszowianie będą mieli prawdopodobnie najmłodszy skład w LOTTO Superlidze. Miłosz Sawczak urodził się w 2005 roku, Szymon Kolasa i Patryk Dziuba w 2003, a Szymon Seroka w 2001. Czy w klubie nadal będą występować także Damian Korczak (2003) i Krystian Kołodziej (2004)?

Przyszłość Damiana Korczaka jest jeszcze niejasna, cały czas planuję dla niego i jego rozwoju najlepsze rozwiązanie. Być może zostanie w naszym klubie. Odchodzi zaś Krystian Kołodziej, a w grę wchodzi wypożyczenie lub transfer – dodał szkoleniowiec.

Karol Paśko zapowiedział także inne zmiany kadrowe.

– Naszą grupę treningową i klub zasilą kolejni młodzi zawodnicy: Andrij Grebeniuk, Szymon Brud i Michał Olbrych, a jeszcze trwają rozmowy z kolejnymi tenisistami stołowymi, którzy występować będą w rozgrywkach 1 i 2 ligi.

W sezonie 2022/23 w LOTTO Superlidze rywalizować będzie 14 drużyn, a spadną 4 najsłabsze. Czyli ostatnią bezpieczną lokatą będzie 10.

Przed nami trudny sezon i zagorzała walka o utrzymanie, ale na pewno się nie poddamy i będziemy walczyć z każdym z przeciwników. Bardzo liczę na ciągły rozwój młodych zawodników w walce o punkty superligowe. Priorytetem jest ich regularna gra i podnoszenie umiejętności techniczno-taktycznych. Mam nadzieję, że dobra dyspozycja Kolasy, nieprzyjemny styl gry Dziuby i nieustępliwość Sawczaka pozwolą nam na skuteczną walkę – podkreślił trener Karol Paśko.

Dodaj komentarz