You are currently viewing Perek: „Wygrywamy na wyjazdach, ale u siebie też mamy swoje szanse”

Perek: „Wygrywamy na wyjazdach, ale u siebie też mamy swoje szanse”

„Wygrywamy na wyjazdach, ale u siebie też mamy swoje szanse” – mówi Jakub Perek, najbardziej doświadczony zawodnik KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Po zwycięstwie w zaległym meczu z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0 beniaminek awansował na 10 pozycję w LOTTO Superlidze.

W historycznym sezonie tenisiści stołowi z Suchedniowa mają 3 wygrane i 2 porażki na wyjazdach oraz 1 zwycięstwa i 4 przegrane w swojej hali.

Na wyjazdach zdobyliśmy więcej punktów, ale mieliśmy swoje szanse u siebie w meczach z drużynami z Białegostoku i Jarosławia. Nie udało się wygrać w tych spotkaniach. Ten sezon pokazuje, że liga jest dosyć wyrównana i już wiele wyników można potraktować jako mniejsze lub większe niespodzianki – powiedział 35-letni Jakub Perek.

W zaległym meczu 9 kolejki LOTTO Superligi, rozegranym w Rzeszowie, Jakub Perek wygrał z Rosjaninem Mikhailem Paikovem 3:0, Japończyk Yuma Tanigaki z Patrykiem Dziubą 3:2 i Grek Giorgos Konstantinopoulos z Tomaszem Lewandowskim 3:2.

Wiedząc o nieobecności Piotrka Chodorskiego w rzeszowskim zespole, jechaliśmy na mecz z nadziejami na walkę o zwycięstwo. Ale takiego wyniku z pewnością się nie spodziewaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego rezultatu, ale już zaczynamy myśleć i przygotowywać się do kolejnych meczów wyjazdowych w Lęborku i Ostródzie – dodał Jakub Perek.

Giorgos Konstantinopoulos przełamał złą passę w singlu w LOTTO Superlidze. Wykorzystał kolejną szansę, którą dostał w Suchedniowie. Tym razem na ławce rezerwowych był Daniel Bąk.

– Wiadomo, Giorgos był szczęśliwy, długo musiał czekać na swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo. A co do Daniela, był gotowy do występu i mieliśmy zagrać ewentualnie debla – przyznał były reprezentant Polski.

Czy KS Global Pharma Orlicz 1924 włączy się do walki o Grupę Mistrzowską?

– Nie myślimy o tym w tej chwili. Chcemy zagrać dwa dobre mecze, bo zdajemy sobie sprawę, że zwycięstwa z Poltarex Pogonią i Energą-Morlinami mogą pomóc nam w realizacji przedsezonowego celu, jakim jest utrzymanie w LOTTO Superlidze – stwierdził Jakub Perek. W tym roku beniaminek spotka się także z Mistrzem Polski Dekorglassem Działdowo 21 grudnia.

Dodaj komentarz