You are currently viewing Pierwsze zwycięstwo Dartomu Bogorii po dramatycznym meczu

Pierwsze zwycięstwo Dartomu Bogorii po dramatycznym meczu

Zawodnicy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki świetnie zaczęli występy w Pucharze Europy ETTU. W piątek w Vila Nova de Gaia pokonali czeski HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2.

7-krotni Mistrzowie Polski wygrali aż 3 pojedynki po 3:2. W europejskich pucharach 5 sety rozgrywane są do 6 punktów, a znakomicie trudy takiej rywalizacji wytrzymali Marek Badowski i Pavel Širuček.

Marek Badowski wygrał po 3:2 ze znanym z występów w polskiej LOTTO Superlidze Dmitrijem Prokopcovem (w ostatnim secie 6:5!) i liderem rywali Tomášem Treglerem (6:1). Z kolei w ostatniej grze Czech Pavel Širuček pokonał rodaka Dmitrija Prokopcova (6:1).

Łącznie 4 pojedynki kończyły się po 5 setach – Wicemistrz Świata kadetów Miłosz Redzimski przegrał z Michalem Obeslo 4:6 w ostatniej partii.

W sobotę, 11 grudnia Dartom Bogoria zagra z austriackim klubem UTTC Stockerau. Dwie najlepsze drużyny z turnieju w Portugalii awansuje do ćwierćfinału Pucharu Europy ETTU.