You are currently viewing Redzimski w wielkim finale!

Redzimski w wielkim finale!

Wspaniały sukces Miłosza Redzimskiego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W środowe przedpołudnie wygrał z Francuzem Felixem Lebrunem 4:2 (11:8, 6:11, 5:11, 14:12, 11:9, 11:6) i awansował do wielkiego finału Mistrzostw Świata Kadetów w Vila Nova de Gaia.

Po zwycięstwie w pierwszym secie, Polak przegrał dwa kolejne, zaś w czwartym triumfował na przewagi i doprowadził do remisu 2:2. W następnym secie znów lepszy był Miłosz Redzimski, któremu z boksu trenerskiego pomagał Patryk Jendrzejewski.

W 6 secie nasz reprezentant prowadził 6:3, ale Francuz wygrał dwie akcje i było już tylko 6:5. Wówczas Polacy poprosili o czas, a po nim Miłosz Redzimski zdobył 3 punkty z rzędu (9:5). I już było pewne, że nie odda tego zwycięstwa.

Finał MŚ Kadetów rozpocznie się o g. 17:15 czasu polskiego, a rywalem zawodnika Dartomu Bogorii będzie Japończyk Sora Matsushima.

Dziś jeszcze półfinał MŚ Juniorów, w którym Samuel Kulczycki o g. 13:15 zagra z Chińczykiem Zeng Beixunem.

Wynik półfinału MŚ Kadetów w singlu

Miłosz Redzimski (Polska) – Felix Lebrun (Francja) 4:2 (11:8, 6:11, 5:11, 14:12, 11:9, 11:6)