You are currently viewing Artur Grela bohaterem weekendu

Artur Grela bohaterem weekendu

21-letni Artur Grela z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz został bohaterem weekendu w LOTTO Superlidze. W 14 i 15 kolejce wygrywał z doświadczonymi i wyżej notowanymi Wang Zeng Yi 3:2 i Pavlem Siruckiem 3:1. Bydgoszczanie są liderami Grupy Mistrzowskiej.

Artur Grela zadebiutował w zespole LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy w 2018 roku i dla niego jest to już 4 sezon w Bydgoszczy. Ale tak dobrego jeszcze nie miał. Jego obecny bilans to 9 zwycięstw i 7 przegranych. W dwóch pierwszych razem miał 8 wygranych pojedynków, zaś w całym poprzednim odniósł 7 zwycięstw.

W piątek z Wandżim przegrywałem 0:5, 3:7 i 4:8 w ostatnim secie, a mimo to wygrałem. Z pewnością rzadko się zdarza, aby w takich okolicznościach triumfować w decydującym secie – mówi Artur Grela który tworzy obecnie podstawowy skład bydgoszczan z Rosjaninem Viacheslavem Burovem i Mołdawianinem Vladislavem Ursu.

W niedzielę w hicie LOTTO Superligi LOTTO Polski Cukier Gwiazda przegrywał w Grodzisku Mazowieckim z Dartomem Bogorią 0:2, by zwyciężyć 3:2. Jakże ważny swój pojedynek wygrał Artur Grela z Pavlem Siruczkiem.

Po raz 4 rywalizowałem z Pavlem Siruckiem, ale wygrałem z nim pierwszy raz. Zaprezentowałem się w miarę dobrze i wreszcie poradziłem sobie z tym przeciwnikiem – dodał zawodnik pochodzący ze Śląska, który w LOTTO Superlidze pokonał też m.in. Mikhaila Pajkova, Maxima Chaplygina, Pawła Fertikowskiego, Damiana Węderlicha, Bogusława Koszyka, Konrada Kulpę, Patryka Zatówkę, Szymona Malickiego i innych.

Drużyna z Bydgoszczy ma już 12 zwycięstw w 15 kolejkach i zajmuje 1 miejsce w Grupie Mistrzowskiej.

Każde zwycięstwo, szczególnie takie jak z Dartomem Bogorią, daje naszemu zespołowi pewność siebie i optymizm na kolejne mecze. Ale do medalu jeszcze daleka droga – mówił Artur Grela.