You are currently viewing 92. IMP: faworyci w ćwierćfinale singla

92. IMP: faworyci w ćwierćfinale singla

Jakub Dyjas, Marek Badowski, Maciej Kubik i Samuel Kulczycki awansowali do ćwierćfinału gry pojedynczej 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski. Turniej rozpoczął się w piątek w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

Obrońca trofeum z lat 2022-23 Jakub Dyjas wygrał z Michałem Murawskim 4:0 i Damianem Węderlichem 4:0, a w sobotnim ćwierćfinale spotka się z Tomaszem Kotowskim, który ograł Patryka Bieleckiego 4:1 i Adama Dosza 4:2.

W wysokiej formie jest Marek Badowski, który pokonał Szymona Malickiego 4:0 i Szymona Kolasę 4:1. O medal zagra z Janem Zandeckim, który wyeliminował 4:2 rozstawionego z trójką Mateusza Zalewskiego. We wcześniejszych meczach Jan Zandecki wygrał z Arturem Grelą 4:2, a Mateusz Zalewski z Tomaszem Tomaszukiem 4:2.

Blisko sensacji było w pojedynku Samuela Kulczyckiego z Rafałem Formelą, bowiem junior grający pierwszy sezon w LOTTO Superlidze prowadził 3:0. Ostatecznie Samuel Kulczycki zwyciężył 4:3, a potem wygrał z Dawidem Michną 4:0. O medal spotka się z Konradem Kulpą.

W ostatnim ćwierćfinale zobaczymy Macieja Kubika i Alana Kulczyckiego. W piątkowych grach Maciej Kubik okazał się lepszy od Michała Gawlasa 4:1 i Jakuba Stecyszyna 4:2, zaś Alan Kulczycki wygrał z Michałem Bańkoszem 4:2 i Wicemistrzem Polski z poprzedniego roku Tomaszem Lewandowskim 4:1.

Rozpoczął się także turniej gry mieszanej z udziałem m.in. takich par jak: Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos i Marek Badowski/Natalia Bajor.