You are currently viewing Grand Prix Polski w Gdańsku czyli sprawdzian dla „superligowców”

Grand Prix Polski w Gdańsku czyli sprawdzian dla „superligowców”

Liczna grupa aktualnych i byłych zawodników LOTTO Superligi zagra w dniach 28 – 30 stycznia w 3. Grand Prix Polski Seniorów. Turniej odbędzie się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. To sprawdzian przed meczami LOTTO Superligi zaplanowanymi na 4 i 6 lutego.

Najwyżej zostawieni są – nr 1 Robert Floras z Polonii Bytom, nr 2 Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, nr 3 Tomasz Lewandowski z Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów.

Wśród zawodników posiadających limit (rozstawionych) są również m.in. Jan Zandecki z Olimpii Unii Grudziądz, Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa z Energi Manekina Toruń, Artur Grela z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz, Adrian Więcek z Polonii Bytom, Przemysław Walaszek i Kuba Kwapiś z Energi Morliny Ostróda, Jakub Perek z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Szymon Malicki z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Z grona pingpongistów, którzy awans wywalczyli z kwalifikacji wojewódzkich, w Gdańsku zagrają m.in. Damian Węderlich z Energi Manekina Toruń, Adam Dosz z Poltarex Pogoni Lębork.

Do kwalifikacji dodatkowych zgłoszeni są m.in. Marco Golla z Olimpii Unii Grudziądz, Szymon Kolasa i Patryk Dziuba z Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów, Tomasz Tomaszuk z AZS AWFiS Balta Gdańsk, Łukasz Sokołowski z Energi Morliny Ostróda, Bogusław Koszyk z Poltarex Pogoni Lębork, Maciej Kubik, Kamil Kurowski, Xu Wenliang z Dekorglassu Działdowo, Michał Gawlas, Jakub Stecyszyn z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W poprzednich zawodach Grand Prix Polski w tym sezonie w Zielonej Górze wygrał Samuel Kulczycki (razem z Maciejem Kubikiem w turniejach indywidualnych grają w barwach Dekorglassu, w Niemczech występują w Liebherr Ochsenhausen), drugi był Miłosz Redzimski, zaś w Gliwicach w finale Robert Floras pokonał Mateusza Zalewskiego z ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Dodaj komentarz