Koszyk i Miastowski w jednej grupie w Gdańsku

Bogusław Koszyk z Poltarex Pogoni Lębork i Maksymilian Miastowski z Energi Morliny Ostróda znaleźli się w eliminacyjnej grupie 10 Grand Prix Polski Seniorów w Gdańsku (28-30 stycznia). Razem z nimi zagra Kacper Szurlej z Energi Manekin Toruń.

Bogusław Koszyk i Maksymilian Miastowski w barwach swoich klubów walczą o utrzymanie w LOTTO Superlidze, ale strata do Akademii Zamojskiej Zamość jest znaczna, odpowiednio 6 i 5 pkt.

Do eliminacji do 3 GPP Seniorów zgłosiło się 99 zawodników, którzy zostali podzieleni na 33 grupy. W tym gronie jest 30 pingpongistów, którzy rozegrali w historii LOTTO Superligi co najmniej 1 pojedynek.

Najstarszym zawodnikiem, który wystąpi w piątek jest Krzysztof Piotrowski (Energa Manekin Toruń) – ur. w 1969 roku, a najmłodszym inny pingpongista toruńskiego klubu Piotr Łącki (2010).

Najlepsi z eliminacji zagrają w sobotę i niedzielę w turnieju głównym w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W czołowej trójce rozstawieni są Robert Floras (Polonia Bytom), Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Tomasz Lewandowski (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów).

A już 4 i 6 lutego zawodnicy z klubów LOTTO Superligi zagrają o punkty w Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej.

Kwalifikacje dodatkowe, wybrane grupy

Gr. 1 Mateusz Zalewski, Robert Czernecki, Artur Gromek
Gr. 2 Artur Daniel, Piotr Łącki, Mateusz Stawikowski
Gr. 3 Marco Golla, Piotr Bardon, Marek Kowol
Gr. 4 Maciej Kubik, Radosław Chrześcian, Jakub Chojnacki
Gr. 5 Szymon Kolasa, Samuel Michna, Tomasz Filbrandt
Gr. 6 Tomasz Tomaszuk, Filip Pawelec, Łukasz Kaproń
Gr. 7 Patryk Dziuba, Karol Matyjek, Maciej Kucharski
Gr. 8 Kamil Nalepa, Igor Misztal, Mateusz Galus
Gr. 9 Łukasz Sokołowski, Patryk Żyworonek, Kamil Amilianowicz
Gr. 10 Bogusław Koszyk, Kacper Szurlej, Maksymilian Miastowski
Gr. 11 Kamil Kurowski, Paweł Gola, Mikołaj Łukaszewski
Gr. 12 Jakub Stecyszyn, Damian Świerczek, Marcin Olszewski
Gr. 15 Mateusz Ufnal, Jakub Krawczyk, Kamil Rudomina
Gr. 16 Adam Dudzic, Marcin Kubic, Krzysztof Piotrowski
Gr. 20 Wojciech Kowalski, Hubert Wajda, Xu Wenliang
Gr. 23 Mateusz Żelengowski, Konrad Staszczyk, Krzysztof Stąporek
Gr. 25 Michał Małachowski, Aleksander Majchrzak, Kamil Dziadek
Gr. 32 Rafał Formela, Jakub Kuźmicz, Michał Nowak
Gr. 33 Jakub Jamnicki, Arkadiusz Żuk, Jakub Gierach