You are currently viewing Lucjan Błaszczyk: „Traktujemy Puchar Polski bardzo poważnie”

Lucjan Błaszczyk: „Traktujemy Puchar Polski bardzo poważnie”

„Wiele klubów nie traktuje Pucharu Polski poważnie, jednak my jak już gramy to staramy się zawsze dać z siebie 100 procent i walczyć o każdą piłkę” – mówi Lucjan Błaszczyk, legenda naszego tenisa stołowego, dziś trener pracujący w ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Finałowy turniej odbędzie się 20 maja w hali WOSiR Drzonków, a gospodarz Palmiarnia rywalizować będzie z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz, Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów i SRS Łomna.

Poprzez profesjonalne podejście do rozgrywek pucharowych uczymy młodych zawodników dobrych, zdrowych, pozytywnych podstaw funkcjonowania w zawodowym sporcie – powiedział Lucjan Błaszczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Polski.

Zielonogórzanie wystąpią w składzie: Kamil Nalepa, Patryk Bielecki, Łukasz Wachowiak, Mateusz Żelengowski. Zabraknie Mateusza Zalewskiego, którego czeka start w turnieju WTT Youth Contender w Bułgarii.

Dla moich zawodników, przede wszystkim juniorów, Puchar Polski jest kolejnym sprawdzianem formy przed następnymi zawodami cyklu World Table Tennis Youth i Mistrzostwami Europy w Gliwicach – przyznał trener Lucjan Błaszczyk.

Pierwszy zespół ZKS Palmiarnia był blisko play-off w LOTTO Superlidze, a druga drużyna bardzo dobrze grała w 1 lidze i wkrótce przystąpi do barażów.

– Pierwotne terminy meczów z BISTS Bielsko-Biała 27 maja i 7 czerwca ulegną zmianie ze względu na starty w WTT. Być może 10 czerwca i 17 czerwca, ale to jeszcze nic pewnego – dodał.

Dodaj komentarz