You are currently viewing Lokalni rywale z najdłuższymi seriami wygranych i porażek

Lokalni rywale z najdłuższymi seriami wygranych i porażek

Mistrz Polski Dekorglass Działdowo ma 8 zwycięstw z rzędu, zaś lokalny rywal beniaminek LOTTO Superligi Energa-Morliny Ostróda przegrał 5 kolejnych meczów. To najdłuższe trwające serie w tym sezonie. Już za 2 dni, w piątek 7 stycznia początek rywalizacji w Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej.

Seria zwycięstw Dekorglassu trwa 3 miesiące, tj. od wygranego meczu 10 października z LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1. Później zawodnicy klubu z Działdowa pokonali rywali z Torunia, Bytomia, Zamościa i Rzeszowa oraz w grudniu z Grudziądza, Lęborka i Suchedniowa. Ostatnią porażkę Dekorglass poniósł 8 października z Dojlidami w Białymstoku 2:3.

Lider Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki ma passę 4 zwycięstw (od 31 października), podobnie jak Dojlidy Białystok, która po 4 przegranych z rzędu, w grudniu zanotowały 4 kolejne triumfy i awansowały do Grupy Mistrzowskiej.

Najgorzej ostatnio wiedzie się Enerdze-Morlinom Ostróda – seria 5 porażek i Polonia Bytom – 4. Beniaminek z Ostródy 17 października wygrał z Olimpią Unią Grudziądz 3:1, a potem doznał 5 porażek po 1:3 lub 0:3. Bytomianie pod koniec października ograli Dartom Bogorię 3:1, a następnie przegrali 4-krotnie, w tym 3 razy po 2:3, co dało drużynie Polonii 3 pkt.

W piątek jedna z tych drużyn przerwie złą serię, gdyż tego dnia Polonia podejmie Energę-Morliny.

7 stycznia w Grupie Mistrzowskiej Dekorglass Działdowo zagra z Sokołów S.A. Jarosław, AZS AWFiS Balta Gdańsk z Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Dojlidy Białystok – Energa Manekin Toruń, a w Grupie Spadkowej, poza meczem w Bytomiu, odbędą się także spotkania Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – Poltarex Pogoń Lębork i Akademia Zamojska Zamość – Olimpia Unia Grudziądz.

Trwające serie w LOTTO Superlidze:

zwycięstw
8 – Dekorglass Działdowo
4 – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dojlidy Białystok

porażek
5 – Energa-Morliny Ostróda
4 – Polonia Bytom

Dodaj komentarz