You are currently viewing Polacy odpadli w kwalifikacjach singla WTT Feeder II w Dusseldorfie

Polacy odpadli w kwalifikacjach singla WTT Feeder II w Dusseldorfie

  • Post category:Aktualności

Maciej Kubik i Samuel Kulczycki odpadli w kwalifikacjach singla do turnieju WTT Feeder II w Dusseldorfie.

W pierwszej rundzie Maciej Kubik wygrał z Francuzem Vincentem Picardem 3:1 (6:11, 12:10, 11:4, 11:6), a w drugiej przegrał z Niemcem Cedricem Meissnerem 1:3 (9:11, 12:10, 10:12, 4:11).

Wicemistrz Świata Juniorów Samuel Kulczycki w pierwszej rundzie miał wolny los, w kolejnej pokonał walkowerem Austriaka Andre Pierre Kasesa, zaś w trzeciej po niesamowicie równym pojedynku uległ Francuzowi Antoine Hachardowi 2:3 (7:11,11:9, 11:7, 10:12, 9:11).

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, aktualni Mistrzowie Europy Juniorów w deblu, jutro rano zagrają o awans do ćwierćfinału gry podwójnej. Ich rywalami będą Alvaro Robles/Ovidiu Ionescu (Hiszpania/Rumunia). W 2019 roku zdobyli oni srebrny medal MŚ na Węgrzech.

Jeśli Polacy zwyciężą w tym spotkaniu, o medal będą walczyć z parą z Węgier Csaba Andras/Tamas Lakatos lub z Austrii Alexander Chen/David Serdaroglu.

W turnieju World Table Tennis Feeder II w Dusseldorfie uczestniczą także m.in. grający w barwach Austrii Maciej Kołodziejczyk, były zawodnik ZKS Palmiarnia Zielona Góra, i Paragwajczyk Marcelo Aguirre, występujący w przeszłości w LOTTO Superlidze w Lotto Polski Cukier Gwieździe Bydgoszcz.

Dodaj komentarz