You are currently viewing Trudni przeciwnicy Dekorglassu i Dartomu Bogorii w pucharach

Trudni przeciwnicy Dekorglassu i Dartomu Bogorii w pucharach

Wymagających rywali mają kluby LOTTO Superligi w europejskich pucharach. W środę 12 stycznia Dekorglass Działdowo zagra u siebie o g. 17:00 z Borussią Düsseldorf w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W czwartek 13 stycznia Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki spotka się na wyjeździe o g. 19:00 z duńskim Roskilde BTK61 w ćwierćfinale Pucharu Europy ETTU.

Mistrz Polski Dekorglass Działdowo osiągnął swój największy sukces w LM i pierwszy raz zakwalifikował się do ćwierćfinału. Jutro zmierzy się z obrońcą trofeum, niemiecką Borussią. To jeden z najtrudniejszych rywali w historii występów polskich klubów w europejskich pucharach w ostatnich latach.

W grudniu 2020 roku w turnieju Ligi Mistrzów w Düsseldorfie przegrał z Borussią 2:3 po niezwykle zaciętym meczu. 4 z 5 gier kończyło się po 5 setach granych do 6 punktów. Dekorglass prowadził w tym wyjazdowym spotkaniu 2:1.

W sezonie 2018/19 Dartom Bogoria walczył z Borussią w ćwierćfinale LM. W swojej hali polski zespół przegrał 1:3, chociaż początek też był dobry, bo Kaii Konishi wygrał z Kristianem Karlssonem. Później 2 razy zwyciężał Timo Boll, który w dwumeczu zdobył aż 4 pkt (w rewanżu 3:1 dla Borussii Düsseldorf). Ale jutro ma go zabraknąć w Działdowie, powodem są kłopoty ze zdrowiem.

W czwartek 13 stycznia Dartom Bogoria spotka się z Roskilde BTK61, ćwierćfinalistą poprzedniej edycji LM. Duński zespół, w składzie z Michaelem Maze’m, niedawno przegrał w LM z Dekorglassem 0:3.

Mecze rewanżowe naszych klubów odbędą się 21 stycznia w Grodzisku Mazowieckim i 23 stycznia w Düsseldorfie.

Dodaj komentarz