You are currently viewing Rafał Formela przejmuje “pałeczkę” od Miłosza Redzimskiego i Alana Kulczyckiego

Rafał Formela przejmuje “pałeczkę” od Miłosza Redzimskiego i Alana Kulczyckiego

Urodzony 15 grudnia 2007 roku Rafał Formela będzie najmłodszym tenisistą stołowym regularnie grającym w LOTTO Superlidze 2022/23. W poprzednim sezonie występowali dwaj zawodnicy z rocznika 2006: Miłosz Redzimski – Mistrz Polski w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Alan Kulczycki – ćwierćfinalista z Oxynetem Jarosław.

Moim głównym celem jest zebranie doświadczenia, podpatrywanie i uczenie się od najlepszych – mówi leworęczny Rafał Formela z MRKS Gdańsk, który w 1-ligowych rozgrywkach występował w OSSM (Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży) Gdańsk.

15-letni Rafał Formela zagra w nowym sezonie w Olimpii-Unii Grudziądz, którą opuścili m.in. Jan Zandecki i Łukasz Sokołowski.

– Po sezonie ligowym, zakończonym bilansem 18:13 na pierwszym stole w OSSM Gdańsk, otrzymałem kilka propozycji od zespołów z 1 ligi oraz z superligowej drużyny ASTS Olimpia-Unia Grudziądz. Szansa dołączenia do LOTTO Superligi to dla mnie duże wyróżnienie i jednocześnie szansa na sprawdzenie swoich sił w starciach z bardziej doświadczonymi tenisistami stołowymi – przyznał Rafał Formela.

W LOTTO Superlidze nie brakowało zawodników którzy debiutowali w podobnym wieku.

Mam świadomość, że różnica pomiędzy 1 ligą a LOTTO Superligą jest ogromna, ale jest to też dla mnie przysłowiowy kop motywacyjny. Napędza mnie on do dalszej ciężkiej pracy – podkreślił młody pingpongista, 2-krotny medalista (srebro, brąz) Mistrzostw Polski Kadetów w singlu.

Jak podkreślił Rafał Formela, OSSM Gdańsk z trenerem Piotrem Szafrankiem od lat współpracuje z ASTS Olimpia-Unia, a klub z Grudziądza stawia na młodzież.

W Olimpii-Unii debiutowali w LOTTO Superlidze m.in. Samuel Kulczycki, Maciej Kubik czy Janek Zandecki. Cieszę się, że również dostałem taką szansę i postaram się pokazać z jak najlepiej strony. Nie ukrywam, że liczę na ciepłe przyjęcie przez drużynę i przede wszystkim przez kibiców – powiedział Rafał Formela.