You are currently viewing Uczniowie i trener SMS w Jarosławiu zagrają w LOTTO Superlidze

Uczniowie i trener SMS w Jarosławiu zagrają w LOTTO Superlidze

Dzisiaj wieczorem Sokołów S.A. Jarosław wystąpi w krajowym składzie przeciwko Dekorglassowi w Działdowie w LOTTO Superlidze. „W naszym zespole zagrają uczniowie i trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu” – mówi Kamil Dziukiewicz, dyrektor szkoły oraz prezes i menedżer klubu Sokołów S.A..

W najwyższej lidze zadebiutuje 15-letni Szymon Brud (ur. 24 lutego 2006 rok). Dla młodszego od niego Dawida Jadama (ur. 12 marca 2007 roku) będzie to 2 występ w LOTTO Superlidze. Po raz pierwszy zagrał w listopadzie 2020 roku w wieku 13,5 lat.

Dziś w hali Dekorglassu, w meczu dwóch ostatnich Mistrzów Polski (Dekorglass zdobył złoto w 2021 roku, a Sokołów S.A. w 2020 roku), do boju młodziutkich zawodników poprowadzi doświadczony Mateusz Czernik.

– Mateusz jest trenerem Dawida i Szymona zarówno w klubie, jak i Szkole Mistrzostwa Sportowego. Czernik od wielu lat związany jest z naszym klubem, był w szerokim składzie drużyny, która wywalczyła Mistrzostwo i Puchar Polski. Od roku mieszka na stałe w Jarosławiu z rodziną – przyznał Kamil Dziukiewicz.

Menedżer podkreślił, że praca od podstaw w jarosławskim klubie daje wymierne efekty.

– Bardzo się cieszę, że dwóch naszych wychowanków dziś zagra w LOTTO Superlidze, chcemy wprowadzać Dawida i Szymona do elity. Miejsce w pierwszej siódemce ligi, czyli grupie mistrzowskiej, daje nam możliwość wystawiania w składzie bardzo utalentowanych i perspektywicznych chłopaków, którym będzie pomagał grający trener Mateusz Czernik. Nobilitacją dla całej trójki będzie występ dziś wieczorem przeciwko Dekorglassowi, Mistrzowi Polski. A my w klubie, ośrodku i SMS zbieramy plony naszej pracy. Miło będzie zobaczyć wychowanków w takim meczu – zaznaczył Kamil Dziukiewicz, twórca sukcesów Kolpinga Frac i Sokołowa S.A. Jarosław, 2-krotnego Mistrza Polski.

Dodaj komentarz