You are currently viewing Medal Jakuba Dyjasa urodzinowym prezentem

Medal Jakuba Dyjasa urodzinowym prezentem

Mistrz Polski Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) brązowym medalem w WTT Feeder w Sztokholmie sprawił sobie prezent urodzinowy. Dzisiaj reprezentant Polski kończy 28 lat.

W turnieju w Szwecji wygrał 4 z 5 pojedynków, pokonując m.in. 22 rakietę świata Szweda Antona Kallberga oraz Austriaka Andreasa Levenko. Pokonał także Francuzów Joe Seyfrieda i Julesa Rollanda.

– Myślę, że z Julesem Rollandem grałem na dobrym poziomie i to był mój najlepszy mecz w tych zawodach – mówi Jakub Dyjas.

Najbardziej zacięte było spotkanie z Antonem Kallbergiem, z którym Polak przegrywał 5:9 w ostatnim secie.

– Muszę bardziej zwrócić uwagę na to, żeby gra była na równym, solidnym poziomie i abym nie popełniał zbyt dużo prostych błędów. Bo 2-3 piłki w secie robią duża różnice – powiedział Jakub Dyjas.

Jeden z najlepszych tenisistów stołowych LOTTO Superligi wrócił na międzynarodowe podium po ponad 4-letniej przerwie. W połowie 2019 roku wywalczył srebro w ITTF Challenge w Słowenii, wygrywając w półfinale z Austriakiem Danielem Habesohnem 4:1 i przegrywając w finale z Chińczykiem Wei Shihao 2:4.

25-letni Wei Shihao występował w superlidze w zespołach z Gdańska 2018-19 i Działdowa 2019-21 (jeden sezon razem z Jakubem Dyjasem).