You are currently viewing Puchar Europy: Dekorglass z trofeum, srebro dla Dartomu Bogorii

Puchar Europy: Dekorglass z trofeum, srebro dla Dartomu Bogorii

Ależ widowisko stworzyli tenisiści stołowi Dekorglassu i Dartomu Bogorii w rewanżowym meczu finałowym Pucharu Europy. Trofeum zdobył zespół z Działdowa, który 2 raz pokonał 3:0 drużynę z Grodziska Mazowieckiego.

W obydwu spotkaniach wspaniale kibicowali fani klubów Mistrza i Wicemistrza LOTTO Superligi.

Po wyjazdowej wygranej 3:0, zawodnicy Dekorglassu mogli sobie pozwolić nawet na porażkę 2:3, czyli za 1 pkt. Ale o tym nie myśleli, celem był kolejny sukces.

Wielkie emocje towarzyszyły dwóm pierwszym pojedynkom, zakończonym po 5 setach. Zresztą tak jak wszystkie gry w czwartek.

Najpierw Jonathan Groth pokonał Marka Badowskiego 3:2, a następnie Jakub Dyjas wygrał z Miłoszem Redzimskim także 3:2. W tym momencie Dekorglass zagwarantował sobie Puchar Europy. Zapanowała wielka radość w ekipie gospodarzy i wśród ich kibiców.

Na koniec dwumeczu, Kaii Konishi ograł 3:0 Panagiotisa Gionisa.

Wielkie brawa dla czterech polskich klubów, bowiem poza złotymi medalistami z Działdowa i srebrnymi z Grodziska Mazowieckiego, w ćwierćfinale mieliśmy Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Gratulacje dla Dekorglassu, który po raz 2 wywalczył Pucharu Europy. Gratulacje również dla Dartomu Bogorii, który został drugim zespołem w tym sezonie PE.

A już wkrótce półfinały play-off LOTTO Superligi. Oprócz finalistów Pucharu Europy, zagrają Polski Cukier Gwiazda (przeciwko Dekorglassowi) i Petralana TTS Polonia Bytom (przeciwko Dartomowi Bogorii).

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0
Jonathan Groth – Marek Badowski 3:2 (14:12, 8:11, 11:9, 8:11, 6:5)
Jakub Dyjas – Miłosz Redzimski 3:2 (11:7, 11:9, 7:11, 6:11, 6:5)
Kaii Konishi – Panagiotis Gionis 3:0 (11:8, 12:10, 11:7)