You are currently viewing Wandżi opuszcza Gdańsk i szuka klubu

Wandżi opuszcza Gdańsk i szuka klubu

Wang Zeng Yi drugi sezon występuje w AZS AWFiS Balta, walczy z tym zespołem o kolejny medal w LOTTO Superlidze, ale wiadomo też, że wkrótce pożegna się z Gdańskiem.

W kolejnym sezonie nie będę już występował w barwach AZS AWFiS Balta. Jeśli ktoś jest zainteresowany Wandżim, będącym w dobrej formie sportowej, zapraszam do rozmów – mówi wielokrotny reprezentant Polski, złoty i srebrny medalista Mistrzostw Europy w grze podwójnej.

W piątek rozegrał bardzo dobry mecz z Jakubem Dyjasem z Dekorglassu Działdowo. Mimo że przegrywał 0:2 i 2:6 w trzecim secie, dalej walczył i doprowadził do piątego seta. W czwartym Wang Zeng Yi obronił 2 piłki meczowe. W ostatnim zaś wysoko wygrywał 6:2, jednak końcówka należała do rywala.

W poprzedniej rundzie miałem 2:0 z „Dyjką”, ale uległem mu 2:3. Z pewnością w piątek pokazałem, że nadal gram bardzo dobrze. Szkoda, że trochę zabrakło mi szczęścia – ocenił Wang Zeng Yi, który w ostatnim swoim sezonie w Dojlidach pokonał Jakuba Dyjasa (wtedy dołączył do Dekorglassu) 3:1.

Wandżi zdecydował, że przenosi się i będzie układał sobie życie w Niemczech, więc tylko dlatego zapadła decyzja o zakończeniu współpracy. Moglibyśmy przedłużyć kontrakt, ale tylko w sytuacji jeśli byłby na miejscu, w Gdańsku. Taka jest moja wizja budowania i funkcjonowania drużyny. Nie chcę mieć zawodników tylko dojeżdżających na mecze. Tak więc pożegnamy się wkrótce z Wandżim, zaś prowadzę rozmowy w sprawie pozostania Szymka Malickiego i Tomka Tomaszuka. Czekają mnie zaś poszukiwania lidera i trenera. I tym razem nie będzie to osoba łącząca te funkcje – stwierdził Bartosz Gajek, menedżer i kierownik sekcji w AZS AWFiS.

Wandżi, który 24 czerwca skończy 40 lat, jest przykładem tenisisty stołowego, który może grać na wysokim poziomie przez długie sezony. W polskiej LOTTO Superlidze bardzo dobrze spisują się także starsi o 2-3 lata Japończyk Kaii Konishi (Dekorglass Działdowo) i Grek Panagiotis Gionis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Pochodzący z Chin Wandżi od ponad 20 lat mieszka w Polsce. Za czasów Ekstraklasy wywalczył 6 tytułów (z rzędu) Drużynowego Mistrza Polski z Odrą Głoską Księginice, w latach 2002-2007.

Później w superligowych rozgrywkach występował w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki 2009-12 (3 sezony), Kolping Frac (dziś Oxynet) Jarosław 2012-16 (4), Dojlidy Białystok 2016-21 (5) i AZS AWFiS Balta Gdańsk 2021-23 (2).

W LOTTO Superlidze ma na koncie 8 medali – 2 złote i srebrny z Dartomem Bogorią, 4 brązowe z Kolpingiem Frac i brązowy z AZS AWFiS Balta.

Wandżi był też Indywidualnym Mistrzem Polski.

W tym sezonie jego bilans to 17 zwycięstw i 9 porażek w singlu oraz 1-0 w deblu. Gdańszczanie w sezonach 2020-21 i 2021-22 kończyli rozgrywki z brązowymi krążkami.

Dodaj komentarz