You are currently viewing Dyjas i Nuytinck przegrali z utytułowanymi Chińczykami w ćwierćfinale WTT Star Contender

Dyjas i Nuytinck przegrali z utytułowanymi Chińczykami w ćwierćfinale WTT Star Contender

2-krotni z rzędu brązowi medaliści Mistrzostw Świata (2019, 2021) Chińczycy Liang Jingkun i Lin Gaoyuan wygrali z Jakubem Dyjasem i Belgiem Cedricem Nuytinckiem 3:0 (12:10, 11:4, 11:3) w piątkowym spotkaniu ćwierćfinałowym World Table Tennis Star Contender w Budapeszcie.

Po wygranej z rozstawionymi z nr 1 Japończykami Yukiyą Udę i Shunsuke Togami, a wcześniej Szwedami Trulsem Moregardem (Wicemistrz Świata w grze pojedynczej) i Antonem Kallbergiem po 3:2, dziś Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck rywalizowali z kolejnymi bardzo utytułowanymi przeciwnikami.

Duet Liang Jingkun/Lin Gaoyuan zdobył brązowe medale IMŚ zarówno w 2019 roku, również w Budapeszcie, jak i w 2021 roku w Houston. W Stanach Zjednoczonych po brąz sięgnęli także Liang Jingkun i Lin Gaoyuan. W singlu Liang Jingkun wywalczył brąz w obydwu tych turniejach (Węgry, USA).

Od poniedziałku w stolicy Węgier odbywać się będzie turniej WTT Feeder, a zagrają w nim Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Artur Grela.

Natomiast w sierpniu reprezentanci Polski wystąpią w Mistrzostwach Europy Seniorów w Monachium. W składzie są Jakub Dyjas, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki.

Dodaj komentarz