You are currently viewing Machi zagra z Florasem w Suchedniowie!

Machi zagra z Florasem w Suchedniowie!

Trwa ofensywa transferowa KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Po Robercie Florasie, kolejnym wzmocnieniem klubu z Kielecczyzny został Japończyk Asuka Machi, były Mistrz Świata Juniorów w deblu z Kokim Niwą.

27-letni Asuka Machi (ur. 20 maja 1994 roku) był zawodnikiem LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz. W sezonie 2019/20 miał świetny bilans gier w singlu 19-3. W poprzednich rozgrywkach wygrał 9 meczów i przegrał 7. W tym sezonie nadal był w kadrze bydgoszczan, ale ani razu nie zagrał.

– Asuka na pewno będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu. Nie jest to gracz anonimowy, lecz o uznanej marce w Polsce, który w przeszłości ogrywał nawet największe gwiazdy naszej ligi – mówi Maciej Glijer, prezes KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

W drużynie z województwa świętokrzyskiego pozostaje Daniel Bąk, a opuszczą ją m.in. Jakub Perek i Grek Giorgos Konstantinopoulos.

Jako beniaminek Orlicz (w składzie również m.in. z innym Japończykiem Yumą Tanigakim) wygrał rywalizację w Grupie Spadkowej i w ten sposób zakwalifikował się do play-off LOTTO Superligi. W ćwierćfinale, w dniach 8 i 10 kwietnia, zagra z najlepszym zespołem Grupy Mistrzowskiej LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

Dodaj komentarz