You are currently viewing Fantastyczny finisz Czernika i Vlasova

Fantastyczny finisz Czernika i Vlasova

Mateusz Czernik i Grigory Vlasov przegrywali z Michałem Gawlasem i Shiyu Sunem 8:10 w ostatnim secie gry podwójnej, ale ostatecznie wygrali 12:10. W dzisiejszym meczu Grupy Mistrzowskiej LOTTO Superligi Sokołów SA Jarosław pokonał Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2.

Zespół z Podkarpacia umocnił się na 6 miejscu w tabeli, a drużyna z Mazowsza pozostał na 2 pozycji. Liderem jest LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, która o 1 pkt wyprzedza Dartom Bogorię.

Punkty dla Sokołowa SA zdobyli Sathiyan Gnanasekaran i Grigory Vlasov w singlu oraz wspomniany duet w składzie Mateusz Czernik/Grigory Vlasov. Dwa zwycięstwa w ekipie gości z Grodzisk Mazowieckiego odniósł Panagiotis Gionis.

W obu klubach zagrali dzisiaj też bardzo młodzi zawodnicy – Szymon Brud (rocznik 2006) z Sokołowa i Michał Gawlas (2005) z Dartomu Bogorii. Michał Gawlas zagrał dwa równe sety z Sathiyanem Gnanasekaranem, w pierwszym było 5:5, a drugim Polak przegrywał nieznacznie 6:7. Z kolei Szymon Brud remisował z Panagiotisem Gionisem 7:7 w 1 secie. W kolejnym było już 10:0 dla Panosa Gionisa, a wtedy pingpongista gospodarzy zdobył 3 punkty z rzędu.

W trzecim pojedynku singlowym Grigory Vlasov ograł Shiyu Suna 3:1, natomiast w rywalizacji liderów Sathiyan Gnanasekaran przegrał z Panagiotisem Gionisem 1:2. Grek był bliski zwycięstwa 2:0, bowiem prowadził 1:0 i 8:3. Ostatnie słowo w poniedziałkowym spotkaniu należało do doświadczonych podopiecznych trenera-menedżera Kamila Dziukiewicza – Czernika i Vlasova.

Sokołów SA Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2
Sathiyan Gnanasekaran – Michał Gawlas 3:0 (11:6, 11:8, 11:4)
Szymon Brud – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 3:11, 6:11)
Grigory Vlasov – Shiyu Sun 3:1 (11:3, 1:11, 11:6, 11:5)
Sathiyan Gnanasekaran – Panagiotis Gionis 1:2 (5:11, 11:9, 6:11)
Mateusz Czernik/Grigory Vlasov – Michał Gawlas/Shiyu Sun 2:1 (11:7, 5:11, 12:10)