You are currently viewing Zwycięski powrót Badowskiego i “oczko” Redzimskiego. Awans Olimpii-Unii

Zwycięski powrót Badowskiego i “oczko” Redzimskiego. Awans Olimpii-Unii

Po 7-miesięcznej przerwie w LOTTO Superlidze znów zagrał i zwyciężył Marek Badowski. Jego kolega klubowy z Dartomu Bogorii Miłosz Redzimski kończy I rundę z bilansem gier 21-0! Dzisiaj zespół z Grodziska Mazowieckiego pokonał Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:1. Wydarzeniem pingpongowej niedzieli była także wygrana Olimpii-Unii z liderem Dekorglassem Działdowo 3:1 i awans zespołu z Grudziądza do Grupy Mistrzowskiej.

W ostatnich dniach Marek Badowski przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski, co wskazywało, że wraca do formy po kontuzji barku. Pierwotnie powrót do gry miał nastąpić nieco później, a tymczasem już dziś zagrał w barwach Mistrza Polski. Ostatnio w LOTTO Superlidze rywalizował w finale 5 czerwca 2022 roku z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz (3:1). Wygrał wtedy z Viacheslavem Burovem 2:0 w ostatniej grze, a wcześniej przegrał z Arturem Grelą 0:3.

W niedzielę broniąca tytułu Dartom Bogoria pokonała rywali z Suchedniowa 3:1. Pierwszoplanowa postać rozgrywek Miłosz Redzimski wygrał z Piotrem Cyrnkiem 3:2 i byłym zawodnikiem mazowieckiego klubu Robertem Florasem 2:1. W pierwszym secie triumfował Robert Floras 11:2, w drugim Miłosz Redzimski 11:9, który w trzecim prowadził już 10:0. Z kolei Marek Badowski triumfował w potyczce z Danielem Bąkiem 3:2.

Olimpia-Unia w ostatnich dniach wygrywała z najlepszą trójką superligi, tj. Dartomem Bogorią, Polskim Cukrem Gwiazdą i dziś z Dekorglassem Działdowo 3:1. Decydujący punkt zdobył Park Jeongwoo, który pokonał 2:1 Jakuba Dyjasa. Dla tenisisty stołowego Dekorglassu to dopiero 2 przegrana w sezonie, przy 17 triumfach w singlu.

Pingpongiści z Grudziądza zakończyli rundę łącznie 4 kolejnymi wygranymi. W sumie zapisali na koncie 20 punktów i wyprzedzili Palmiarnię Zielona Góra (20 pkt), którą w listopadzie ograli 3:2.

Z kolei za Dekorglassem i Dartomem Bogorią, na 3 lokacie uplasowała się Polski Cukier Gwiazda. Bydgoszczanie na zakończenie rundy nie dali żadnych szans Akademii Zamojskiej. W Zamościu zwyciężyli 3:0 i 9:2 w setach.

W Grupie Mistrzowskiej, poza wymienionymi klubami z Działdowa, Grodziska Mazowieckiego, Bydgoszczy, Suchedniowa (4 pozycja) i Grudziądza (7 miejsce), wystąpią także AZS AWFiS Balta Gdańsk i Oxynet Jarosław.

W 13 kolejce Oxynet pokonał przedostatni w tabeli UKS Villa Verde Olesno 3:0 (punkty Jaroslav Zhmudenko, Amirreza Abbasi, Alan Kulczycki), a AZS AWFiS Balta wygrał z ostatnim Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:1 (Wang Zeng Yi 2, Szymon Malicki – Maciej Domin).

Wyniki 13 kolejki – 8 stycznia

Akademia Zamojska Zamość – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 0:3
Jakub Folwarski – Artur Grela 2:3 (7:11, 11:9, 9:11, 11:4, 7:11)
Piotr Chodorski – Vladislav Ursu 0:3 (4:11, 8:11, 7:11)
Przemysław Walaszek – Taku Takakiwa 0:3 (5:11, 4:11, 8:11)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:1 (zaległy z 8 kolejki)
Miłosz Redzimski – Piotr Cyrnek 3:2 (11:6, 3:11, 11:7, 8:11, 11:8)
Michał Gawlas – Robert Floras 0:3 (5:11, 3:11, 5:11)
Marek Badowski – Daniel Bąk 3:2 (6:11, 11:5, 11:8, 3:11, 11:8)
Miłosz Redzimski – Robert Floras 2:1 (2:11, 11:9, 11:1)

Oxynet Jarosław – UKS Villa Verde Olesno 3:0
Jaroslav Zhmudenko – Maciej Karmoliński 3:0 (11:4, 11:4, 11:9)
Amirreza Abbasi – Artur Białek 3:1 (11:1, 11:7, 6:11, 11:9)
Alan Kulczycki – Daniel Lis 3:0 (11:6, 11:8, 11:5)