You are currently viewing Mateusz Zalewski: najcięższy półfinał z Alanem Kulczyckim

Mateusz Zalewski: najcięższy półfinał z Alanem Kulczyckim

„Turniej w Austrii oceniam na plus, bowiem zdobyłem dwa medale. Najcięższy był półfinał singla z kolegą z kadry Alanem Kulczyckim (Oxynet Jarosław)” – mówi Mateusz Zalewski (Palmiarnia Zielona Góra) po występie w WTT Youth Contender w Linzu.

W ramach przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy i meczów w LOTTO Superlidze, Mateusz Zalewski wystąpił w Austrii. Zdobył srebro w mikście z Anną Brzyską i brąz indywidualnie.

– Jest lekki niedosyt szczególnie w grze pojedynczej. Alan lepiej wykorzystał swoje silne strony, jak i moje słabsze. Nie działało to, co zawsze było skuteczne w pojedynkach z nim. W poprzednich meczach miałem dużą przewagę na serwisie i odbiorze, a teraz Alan zaskakiwał mnie w tym aspekcie. O wiele lepiej odbierał mój serwis w porównaniu do poprzednich meczów – powiedział Mateusz Zalewski.

– Ostatnie chyba 3 mecze wygrywałem z Alanem, ostatnio na MP juniorów w finałach singla i drużynówki. Poprzednio przegrałem na GPP juniorów 2 lata temu – dodał.

Mateusz Zalewski w austriackich zawodach w singlu wygrał 5 z 6 pojedynków, a w grze mieszanej z Anną Brzyską triumfowali w 4 z 5. W finale przegrali z Natalią Bogdanowicz i Chorwatem Borną Petkiem.

– Forma przed Młodzieżowymi ME jest dobra. Obecnie przygotowujemy się na zgrupowaniu reprezentacji w Cetniewie. Z juniorów jestem ja, Miłosz Redzimski, Rafał Formela i Mateusz Żelengowski – przyznał 18-letni tenisista stołowy.