You are currently viewing Asuka Machi znalazł trzeci klub w Polsce. Zagra w Białymstoku!

Asuka Machi znalazł trzeci klub w Polsce. Zagra w Białymstoku!

W polskiej LOTTO Superlidze ma wysoką skuteczność, bowiem na poziomie 75%. Były Mistrz Świata Juniorów w deblu podpisał kontrakt z trzecim już klubem w naszym kraju. A zatem… kibice w Białymstoku witają Japończyka Asukę Machiego.

Przypomnijmy, Asuka Machi był odkryciem Zbigniewa Leszczyńskiego, a w barwach Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz grał jak z nut. W pierwszym sezonie 2019/20 miał bilans 19-3. W kolejnym dalej na plusie 9-7, zaś w poprzednim pozostał w kadrze bydgoszczan, ale już nie występował.

W bieżących rozgrywkach LOTTO Superligi zdobywa punkty dla KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Jest ważnym ogniwem jednego z najlepszych krajowych zespołów, a tym razem jego bilans wynosi 11-3.

Nic dziwnego, że Asuki Machi – Mistrz Świata Juniorów w grze podwójnej z Kokim Niwą z 2010 roku z Bratysławy – był łakomym kąskiem na rynku transferowym. Najlepsze warunki zaoferował mu SBR Dojlidy Białystok.

Drugim zawodnikiem naszego nowego zespołu będzie Asuka Machi. To sprawdzony wybór – Japończyk dowiódł swojej solidnej gry w ostatnich latach, jestem więc przekonany, że i u nas świetnie sobie poradzi. Ma na koncie zwycięstwa z czołówką Europy, chociażby z Panajotisem Gionisem czy Jonathanem Grothem. Oprócz gry w superlidze, Asuka pomoże nam też w szkoleniu młodzieży. Od września zamieszka w Białymstoku i obejmie funkcję asystenta trenera, co bez wątpienia przełoży się na wyniki naszych młodych zawodników – podkreśla menedżer Piotr Anchim.

Pod koniec 2022 roku doszło do meczu Orlicz – Dojlidy, który pingpongiści z Suchedniowa wygrali 3:2. 28-letni Asuka Machi (ur. 20 maja 1994 roku) pokonał wtedy swojego rodaka, obrońcę Kentaro Miuchiego 3:2. W deblu zastąpił go Piotr Cyrnek i wspólnie z Danielem Bąkiem pokonał Patryka Zatówkę i Tomasza Lewandowskiego 2:1.

Dodaj komentarz