You are currently viewing LOTTO TOP 16: Już jutro bardzo ciekawy turniej w Gdańsku!

LOTTO TOP 16: Już jutro bardzo ciekawy turniej w Gdańsku!

Tenisiści stołowi wszystkich 14 klubów LOTTO Superligi zagrają we wtorek, 6 września w LOTTO TOP 16. Turniej zapowiada się bardzo ciekawie. Pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych. Pomysłodawcą zawodów jest Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Superligi.

Zawody w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby rozpoczną się o g. 10:00. Zwycięzca otrzyma 5 tys. złotych, pokonany w finale 3 tys. PLN, a półfinaliści po 1 tys. PLN.

Wśród faworytów wymieniani są aktualny i były Indywidualny Mistrz Polski, tj. Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Patryk Chojnowski (Petralana TTS Polonia Bytom). Bardzo dobrze podczas wczorajszego Final 4 LOTTO Superligi na PGE Narodowym w Warszawie spisywał się Artur Grela (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), który zagra w Gdańsku z „dziką kartą”. Drugą otrzymał Jan Zandecki z Olimpii-Unii Grudziądz.

Interesująco zapowiada się rywalizacja polskich zawodników z obcokrajowcami. O ile Mołdawianian Vladislav Ursu pokazał swój talent w LOTTO Polski Cukier Gwieździe, a dobre momenty w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki miał też Chińczyk Sun Shiyu (obecnie Dojlidy Białystok), o tyle nowymi postaciami w LOTTO Superlidze są Japończyk Kowa Nakamura z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (kilka dni temu zadebiutował w meczu z Oxynet Jarosław), Turek Ibrahim Gündüz (Olimpia-Unia Grudziądz) i Irańczyk Amirezza Abbasi (Oxynet Jarosław).

W LOTTO TOP 16 rywalizować będą także: Szymon Kolasa (Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów), Przemysław Walaszek (Akademia Zamojska Zamość), Michał Gawlas (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Artur Białek (Villa Verde Olesno), Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń), Jakub Krawczyk (AZS AWFiS Balta Gdańsk) i Igor Misztal (Palmiarnia Zielona Góra), który podobnie jak Patryk Chojnowski gra na co dzień także w zawodach osób niepełnosprawnych.

Dzień po turnieju w Gdańsku kibiców czeka hit w LOTTO Superlidze – 7 września o g. 18:00 dojdzie do spotkania LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, czyli Wicemistrza i Mistrza Polski. A już 08.09 kolejny mecz bydgoskiego zespołu, tym razem z beniaminkiem Palmiarnią Zielona Góra. Gwiazda wyjeżdża 09.09 na Puchar Europy do Chorwacji, stąd wcześniejszy termin gier superligowych.

Dodaj komentarz