You are currently viewing Lakeev: „Ciężko trenujemy, więc są wyniki”

Lakeev: „Ciężko trenujemy, więc są wyniki”

Olimpia-Unia Grudziądz jest jednym z największych „objawień” 2022 roku w LOTTO Superlidze. Podopieczni grającego trenera Vasily Lakeeva wygrali w styczniu i lutym wszystkie 4 mecze. „Ciężko trenujemy, więc są wyniki” – mówi były reprezentant Rosji.

Zespół z Grudziądza pokonał Akademią Zamojską w Zamościu 3:1, Energę-Morliny Ostróda u siebie 3:1, Poltarex Pogoń w Lęborku 3:1 i w niedzielę Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w swojej hali 3:2.

W tych spotkaniach Vasily Lakeev miał bilans gier 7-0, Jan Zandecki 4-1 i Marco Golla 0-4. Wczoraj Polacy przesądzili o zwycięstwie, wygrywając w grze podwójnej z Danielem Bąkiem i Grekiem Giorgosem Konstantinopoulosem z drużyny beniaminka z Suchedniowa.

Naszym celem było utrzymanie w LOTTO Superlidze, a nie awans do play-off. Tymczasem jesteśmy stosunkowo blisko ćwierćfinału, ale pamiętajmy, że jeszcze się nie zakwalifikowaliśmy. A ostatnie 4 zwycięstwa z rzędu nie są dla mnie zaskoczeniem. Wszyscy ciężko trenujemy – powiedział Vasily Lakeev.

W tabeli Grupy Spadkowej na czele są Polonia Bytom i Olimpia-Unia Grudziądz – po 26 punktów. Tylko punkt traci Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, ale ma 1 spotkanie rozegrane mniej. W marcu dojdzie m.in. do meczów: Grudziądz – Bytom i Grudziądz – Rzeszów.

W rankingu indywidualnym Vasily Lakeev zajmuje 2 miejsce – 24 zwycięstwa i 5 porażek.

Mój wynik jest dobry, ale Jakub Dyjas (24-0) jest lepszy – dodał Rosjanin, który na co dzień trenuje w Niżnym Nowogrodzie, m.in. z Mikhailem Paikovem z Fibrain KU AZS Politechnika.

Dodaj komentarz