You are currently viewing Miłosz Redzimski w półfinale U17 w Belgii

Miłosz Redzimski w półfinale U17 w Belgii

Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) awansował do półfinału turnieju U17 w WTT Youth Contender w belgijskim Spa. We wtorkowym meczu ćwierćfinałowym wygrał z Rosjaninem Sergyem Ryzhovem 3:1 (11:13, 11:4, 11:5, 11:4).

W 1/2 finału, w środę o g. 20:05 reprezentant Polski spotka się z Rumunem Andrei Teodor Istrate.

Wcześniej Miłosz Redzimski pokonał dwóch rywali w fazie grupowej U17 oraz trzech kolejnych przeciwników w rundzie pucharowej, w tym w 1/8 finału Rafała Formelę 3:0. Na tym etapie Mateusz Zalewski przegrał z Koreańczykiem Lee Hoyunem 1:3.

We wtorek zaczęły się zawody grupowe U19 z udziałem grających w LOTTO Superlidze Miłosz Redzimskiego oraz Szymona Kolasy (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) oraz Mateusza Zalewskiego, który występował w najwyższej lidze w ZKS Zielona Góra (obecnie I liga).

Bilans Polaków to 7 zwycięstw i 0 porażek. Miłosz Redzimski wygrał z Holendrem Kasem Van Oostem 3:0 i Meksykaninem Rogelio Castro 3:0, Szymon Kolasa z Hiszpanem Arnau Ponsem 3:1 i Kanadyjczykiem Raymondem Zengiem 3:0, Mateusz Zalewski pokonał trzech rywali: po 3:0 Austriaka Johannesa Maada i Kazacha Sanzhara Zhubanova oraz 3:2 Francuza Sohana Josepha Gillesa.

Dodaj komentarz