You are currently viewing Filip Szymański i Michał Gawlas razem w grze podwójnej 90 IMP

Filip Szymański i Michał Gawlas razem w grze podwójnej 90 IMP

Czy 38-letni Filip Szymański z Akademii Zamojskiej Zamość i 17-letni Michał Gawlas z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki będą w stanie sprawić niespodziankę w 90 IMP w Częstochowie? Doświadczenie i młodość – to ma być recepta na sukces w grze podwójnej. Połączyli siły i od piątku powalczą razem o sukces w najważniejszym krajowym turnieju.

W poprzednim roku w Arłamowie zagrałem z 15-letnim Miłoszem Redzimskim (rocznik 2006) z Dartomu Bogorii, a teraz wystąpię z jego niewiele starszym kolegą klubowym Michałem Gawlasem – mówi urodzony 28 marca 1983 roku Filip Szymański. Michał Gawlas jest prawie dwie dekady młodszy, ur. 2 stycznia 2005 roku.

Filip Szymański jest złotym medalistą IMP w deblu z Szymonem Malickim z 2010 roku oraz srebrnym medalistą z Piotrem Chodorskim z 2020 roku. Po tytuł sięgnął też z Moniką Pietkiewicz w grze mieszanej w 2009 roku.

W IMP w Arłamowie duet Filip Szymański/Miłosz Redzimski wygrał z utytułowanymi Arturem Grelą i Szymonem Malickim 3:2, a z kolei w meczu o medal przegrał z braćmi Adamem i Sławomirem Doszami 1:3.

We wcześniejszych latach rywalizowałem w grze podwójnej także z takimi zawodnikami jak Patryk Chojnowski, Jakub Dyjas, Jakub Kosowski, Alan Woś, Maciej Pietkiewicz – dodał Filip Szymański, jeden z najbardziej doświadczonych tenisistów stołowych w 90 IMP w Częstochowie.

W LOTTO Superlidze zadebiutował mając 30 lat w składzie drużyny z Rzeszowa. To był sezon 2013/14. W następnym grał dla zespołu z Lęborka. Po występach zagranicznych, rozgrywki 2020/21 Filip Szymański spędził w Bytomiu, a w obecnym zdobywał punkty dla Zamościa. W dawnej ekstraklasie debiutował w wieku 20 lat w MRKS Gdańsk.

Dodaj komentarz