You are currently viewing Kto awansuje do play-off? Zawodnicy stawiają na Polonię Bytom!

Kto awansuje do play-off? Zawodnicy stawiają na Polonię Bytom!

Polonia Bytom jest faworytem Grupy Spadkowej LOTTO Superligi. W opinii zawodników z klubów Grupy Mistrzowskiej to właśnie śląski zespół powinien wywalczyć awans do play-off. Decydujące mecze w obu grupach odbędą się od 11 do 15 marca.

W ćwierćfinale play-off wystąpi 7 drużyn z Grupy Mistrzowskiej i dołączy do nich najlepszy zespół z Grupy Spadkowej. Obecnie na prowadzenie są Polonia Bytom i Olimpia-Unia Grudziądz po 27 punktów, a dalej plasują się Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 26 i KJS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 23. Kluby z Rzeszowa i Suchedniowa rozegrały po jednym meczu mniej.

Opinie zawodników

Damian Węderlich (Energa Manekin Toruń): Dobre pytanie, ponieważ w tabeli grupy spadkowej pierwsze 4 drużyny mają bardzo zbliżona liczbę punktów. Gdybym miał wytypować faworyta, postawiłbym na klub z Bytomia. Jego lider Robert Floras jest świetnym zawodnikiem, gra bardzo solidnie i z pewnością potrafi grać bardzo dobrze w meczach o wysoka stawkę. Robertowi bardzo rzadko zdarzają się porażki, sądzę, że jego zwycięstwa przesądzą o awansie bytomian.

Artur Grela (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz): Najbliżej występu w play-off są drużyny z Bytomia, Grudziądza i Rzeszowa. Zespół, którego zawodnicy zagrają na najwyższym poziomie w ostatnich meczach będzie się cieszył awansem. Wskazuję, choć to tylko typowanie, na Bytom. Jeśli będziemy wygrywali swoje mecze, to być może właśnie z Polonią spotkamy się w ćwierćfinale.

Mateusz Czernik (Sokołów SA Jarosław): Myślałem o drużynie z Suchedniowa, mimo że ma 4 miejsce i kilka punktów straty. Aczkolwiek patrząc z jakimi rywalami zostało zagrać Polonii – Grudziądz i Zamość, stawiam na ten zespół. Nie sądzę, aby klub z Grudziądza zdecydował się ściągnięcie swojego rosyjskiego lidera w obecnej sytuacji, dlatego Olimpia-Unia będzie miała problem z pokonaniem Polonii.

Kamil Zdzienicki (Dojlidy Białystok): Trudno odpowiedzieć, wiele będzie zależy od składów. Czy w Rzeszowie będzie grał Paikov, a w Grudziądzu Lakeev? Wszystko okaże się już wkrótce. W mojej opinii najbliżej awansu jest Polonia Bytom.

Dodaj komentarz