You are currently viewing Powrót Wojciecha Maćkowiaka po 10 latach

Powrót Wojciecha Maćkowiaka po 10 latach

Po 10-letniej przerwie Wojciech Maćkowiak (Olimpia-Unia Grudziądz) ponownie zagrał w LOTTO Superlidze. Na co dzień mieszka w Toruniu, a występuje w III-ligowych rezerwach klubu z Grudziądzu.

Wojciech Maćkowiak, który w lipcu skończy 40 lat, grał w dwóch ostatnich meczach Olimpii-Unii w Grupie Spadkowej. Przegrał po 0:3 z Tomaszem Lewandowskim z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów i Adrianem Więckiem z TTS Polonia Bytom.

Debiutował w LOTTO Superlidze mając prawie 30 lat w sezonie 2011/12 w spotkaniu przeciwko Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Obrońca Olimpii-Unii uległ wtedy 2:3 jednemu z najlepszych zawodników Danielowi Górakowie.

W następnym sezonie trener Piotr Szafranek wystawił Wojciecha Maćkowiaka jeszcze w pojedynkach z Karolem Szarmachem (0:3) i Łukaszem Nadolskim (0:3).

Później występował m.in. w takich klubach jak LUKS Chełmno i Pogoń Mogilno. A po dekadzie przerwy niespodziewanie i awaryjnie wrócił do pierwszego zespołu Olimpii-Unii.

Drużyna z Grudziądza zakończyła swój udział w sezonie 2021/22. Jan Zandecki, Marco Golla i Wojciech Maćkowiak przegrali z rywalami z Rzeszowa 1:3 i Bytomia 0:3. W tabeli zajęli 4 pozycję, czyli 11 w klasyfikacji generalnej.

Dodaj komentarz