You are currently viewing Zawodnicy LOTTO Superligi grają w azjatyckich turniejach

Zawodnicy LOTTO Superligi grają w azjatyckich turniejach

W Singapurze zakończył się turniej międzynarodowy (Singapore Smash) z udziałem zawodników z klubów LOTTO Superligi. Brązowy medal w deblu zdobył Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Obecnie trwają zawody w Katarze (WTT Contender Doha). Bez sukcesów startowali Polacy.

W grze podwójnej w Singapurze Chuang Chih-Yuan wywalczył brąz w parze z rodakiem Chen Chien-Anem. W drodze po medal pokonali m.in. Szwedów Trulsa Moregarda (Dekorglass Działdowo) i Antona Kallberga 3:2.

W singlu najlepiej spisał się Koreańczyk An Jaehyun z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz. Wygrał z Niemcem Ricardo Waltherem 3:1 i Chuang Chih-Yuanem 3:2 oraz przegrał w 1/8 finału z Mistrzem Świata Chińczykiem Fan Zhendongiem 2:3.

Inne ciekawsze wyniki – 1 runda Truls Moregard (Dekorglass Działdowo) – Ahmed Saleh 3:1, Liao Chen-Ting (Dekorglass Działdowo) – Yukiya Uda 0:3, Sathiyan Gnanasekaran (Sokołówa SA Jarosław) – Pang Yew En Koen 3:1, Chuang Chih-Yuan (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – Ruwen Filus 3:2, 2 runda Truls Moregard – Benedikt Duda 2:3, Sathiyan Gnanasekaran – Lim Jonghoon 1:3.

W WTT Contender w Doha eliminacji singla nie przeszli Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Samuel Kulczycki (były zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz). Jakub Dyjas przegrał z Francuzem Alexisem Lebrunem 1:3, zaś Samuel Kulczycki pokonał Jemeńczyka Ebrahima Gubrana 3:0 i uległ Koreańczykowi Cho Daeseongowi 1:3. W deblu Polacy przegrali z Chińczykami Xu Yingbinem i Cao Weiem 1:3.

W grze pojedynczej Liao Chen-Ting wygrał z mającym polskie korzenie Austriakiem Maciejem Kołodziejczykiem 3:1 i przegrał ze Szwedem Mattiasem Falckiem 0:3. Porażek doznali też Czech Pavel Sirucek (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – z Chorwatem Filipem Żeljko 1:3 i Uzbek Zokhid Kenjaevj (Sokołów SA Jarosław) – z Li Hon Ming z Hongkongu 2:3.

W turnieju głównym An Jaehyun zagra ze Szwedem Kristianem Karlssonem, Chuang Chih-Yuan z Chińczykiem Zhao Zihao i Hindus Sathiyan Gnansekaran z Chińczykiem Yuan Licenem. Czesi Pavel Sirucek i Tomas Polansky awansowali do turnieju głównego debla. Rozstawieni w tej konkurencji są An Jaehyun i Cho Daeseong.

Dodaj komentarz