You are currently viewing WTT Star Contender: Redzimski, Dyjas i Kubik grają w eliminacjach

WTT Star Contender: Redzimski, Dyjas i Kubik grają w eliminacjach

W poniedziałek, 8 stycznia rozpoczyna się pierwszy w 2024 roku turniej serii WTT Star Contender – w Doha, stolicy Kataru. W eliminacjach zagrają m.in. Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas i Maciej Kubik.

Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) spotka się z Hindusem Manushem Shahem, Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) z Rumunem Dariusem Movileanu i Maciej Kubik (w Niemczech gra w Grenzau, a w polskich turniejach indywidualnych w barwach Dekorglassu) z Czechem Lubomirem Jancarikiem.

W zawodach głównych są rozstawieni, m.in. Koreańczyk Jang Woojin, Szwed Truls Moregard, Egipcjanin Omar Assar, Tajwańczyk Kao Cheng-Jui (wszyscy Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), Nigeryjczyk Quadri Aruna (Oxynet Jarosław) i Duńczyk Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo).

Poza wymienionymi Polakami, o awans w kwalifikacjach powalczą m.in.: Lam Siu Hang z Hongkongu (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), Chorwat Andrej Gacina i Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko (obaj Oxynet Jarosław).

W deblu m.in. Milosz Redzimski/Maciej Kubik zmierzą się z parą z Indii Snehit Suravajjula/Harmeet Desai, zaś w grze mieszanej Jakub Dyjas/Natalia Bajor z brazylijską parą Vitor Ishiy/Bruna Takahashi.

Zawody w Katarze potrwają do 13 stycznia, a w puli nagród jest ćwierć miliona dolarów. Zwycięzcy zarobią: 10 tys. w singlu, 3,5 tys. w deblu, 3,5 tys. w mikście.