You are currently viewing Polacy zagrają jutro o awans do Drużynowych Mistrzostw Europy

Polacy zagrają jutro o awans do Drużynowych Mistrzostw Europy

W piątek, 5 maja nasi reprezentanci zagrają o awans do Drużynowych Mistrzostw Europy. Ich rywalami w turnieju barażowym w chorwackim Osijeku będą zespoły narodowe Finlandii i Litwy.

W szerokiej kadrze Biało-Czerwonych są trzej zawodnicy z klubów LOTTO Superligi: Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo, Miłosz Redzimski i Marek Badowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Trener Tomasz Krzeszewski powołał też Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, grających w lidze niemieckiej. Niestety Kulczycki nie został zwolniony przez swój klub Liebherr Ochsenhausen.

Według harmonogramu, Polacy zagrają 5 maja o g. 9:30 z Finami i o 16:30 z Litwinami, zaś przeciwnicy zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu następnego dnia.

Na papierze faworytami są reprezentacje Polski i Finlandii. Liderem tej drugiej jest Benedek Olah, który kilka tygodni temu po raz… 11 został mistrzem swojego kraju w singlu. W finale pokonał nr 2 fińskiej kadry Alexa Naumiego 4:2.

DME w 2023 roku odbędą się w szwedzkim Malmoe między 10 a 17 września. Po raz pierwszy wystąpią 24 zespoły męskie i kobiece.

Poprzedni turniej rangi odbył się jesienią 2021 roku w Rumunii. Polacy pokonali Hiszpanię 3:1, przegrali z Austrią 1:3 i nie awansowali do ćwierćfinału.

Dodaj komentarz