You are currently viewing Orlicz promuje Suchedniów i Region Świętokrzyski, w sobotę mecz z Panathinaikosem

Orlicz promuje Suchedniów i Region Świętokrzyski, w sobotę mecz z Panathinaikosem

Wiele ciekawego dzieje się w KS Global Pharma Orlicz 1924, prowadzonym przez prezesa Macieja Glijera. W sobotę (g. 16:00) klub z Suchedniowa spotka się w swojej hali z Panathinaikosem Ateny w meczu o „Puchar Orlicza”. Z kolei w piątek (g. 10:00) brązowi medaliści LOTTO Superligi zaplanowali konferencję prasową na Rynku w Kielcach.

To dla nas historyczny sezon, bowiem po raz trzeci z rzędu chcemy powalczyć o jak najwyższe miejsce w LOTTO Superlidze, pierwszym celem jest play-off, i do tego zadebiutujemy w Lidze Mistrzów – mówi prezes Maciej Glijer.

W piątek przedstawiciele Klubu wezmą udział w Kielcach w spotkaniu z mediami i kibicami na kieleckim Rynku. Do stolicy województwa świętokrzyskiego pojadą m.in. czterej zawodnicy Robert Floras, Daniel Bąk, Piotr Cynek i nowo pozyskany Park Jeongwoo.

W tym składzie zagramy w sobotę w „Pucharze Orlicza” przeciwko mocnej i utytułowanej greckiej drużynie Panathinaikosu. Dla Parka to będzie debiut w naszych barwach – dodał Maciej Glijer.

W kadrze zespołu z Suchedniowa są także Francuz Damien Provost i Włoch Marco Rech Daldosso.

Prestiżowe spotkanie z Grekami będzie inauguracją sezonu dla KS Global Pharma Orlicz 1924.

W piątek, 1 września w LOTTO Superlidze zagramy u siebie z Petralana TTS Polonia Bytom, a następnego dnia wyjeżdżamy na zaplanowany na 3 września mecz z Poltarex Pogonią w Lęborku – przyznał prezes.

W ramach promocji Suchedniowa i regionu świętokrzyskiego KS Orlicz 1924 przygotowuje filmy o województwie, tj. o Kielcach, Bodzentynie, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Suchedniowie.