You are currently viewing GPP Juniorów: Błaszczyk wygrał z Głazowskim w finale

GPP Juniorów: Błaszczyk wygrał z Głazowskim w finale

• Post category:Aktualności

Marcel Błaszczyk (Polonia Kielce) triumfował w 1 Grand Prix Polski Juniorów. W finale turnieju w Szczawnie-Zdroju pokonał Kacpra Głazowskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 4:2 (8,-7,7,10,-7,8).

Na 3 miejscu uplasowali się zawodnicy grający w LOTTO Superlidze, odpowiednio Michał Gawlas z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Rafał Formela z Olimpii-Unii Grudziądz.

W meczach półfinałowych Kacper Głazowski (1 lidze występuje w Stali Bielsko-Biała) wygrał z Michałem Gawlasem 4:2 (-4,7,-12,12,4,8), a Marcel Błaszczyk z Rafałem Formelą (w turniejach indywidualnych gra w barwach MRKS Gdańsk) 4:0 (11,7,8,9).

W ćwierćfinałach byli także: Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński), Adam Smoter (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Mateusz Żelengowski (ZKS Zielona Góra) i Dawid Michna (Energa KTS Toruń).

Rozstawiony z nr 1 Alan Kulczycki (Dojlidy Białystok), występujący w Lotto Superlidze w Oxynecie Jarosław, przegrał w 1/8 finału z Arturem Gromkiem.

Z kolei w 1/16 finały rozstawiony z ósemką Miłosz Sawczak (Energa KTS Toruń) uległ Aleksowi Pakule (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 2:4.