You are currently viewing Kulczycki zapewnił złoto warmińsko-mazurskiemu, świetny mecz z Wachowiakiem

Kulczycki zapewnił złoto warmińsko-mazurskiemu, świetny mecz z Wachowiakiem

Pojedynek Samuela Kulczyckiego (warmińsko-mazurskie I) z Łukaszem Wachowiakiem (ZKS Zielona Góra) był ozdobą dzisiejszego finału turnieju drużynowego 34 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Nowym Dworze Maz. Kulczycki wygrał 3:1 i zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi również 3:1. Z nim w składzie byli Łukasz Sokołowski i Jakub Miszkurka.

Finał rozpoczął się znakomicie dla warmińsko-mazurskiego, ponieważ Łukasz Sokołowski pokonał Łukasza Wachowiaka 3:0, zaś Samuel Kulczycki ograł Szymona Marciniaka 3:1.

W deblu lepsi okazali się zielonogórzanie 3:1. W tej sytuacji doszło do gry singlowej między Samuelem Kulczyckim i Łukaszem Wachowiakiem. Pierwszy set przejdzie do historii, gdyż zakończył się zwycięstwem Kulczyckiego 23:21. Zawodnik woj. warmińsko-mazurskiego prowadził 10:9, 11:10 i 12:11, ale później swoje szanse miał także Łukasz Wachowiak.

Przy stanie 1:2 w meczu Łukasz Wachowiak prowadził 10:7, ale nie wykorzystał okazji na doprowadzenie do 5 seta. Wygrana Samuela Kulczyckiego oznaczała, że złoto powędruje dla Warmii i Mazur.

Brązowe medale w zawodach drużynowych dla woj. kujawsko-pomorskiego i Energa KTS Toruń.

W MMP grają m.in. przygotowujący się do finału LOTTO Superligi Artur Grela z LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz oraz Łukasz Wachowiak, który wkrótce wystąpi w barwach ZKS Palmiarnia Zielona Góra w barażach z KTS Gliwice o awans do LOTTO Superligi.

ZKS Zielona Góra – warmińsko-mazurskie I 1:3

1. Łukasz Wachowiak – Łukasz Sokołowski 0:3
  2. Szymon Marciniak – Samuel Kulczycki 1:3
  3. Wachowiak/Marciniak – Kulczycki/Sokołowski 3:1
  4. Wachowiak – Kulczycki 1:3