You are currently viewing Morliny z jednym seniorem w składzie

Morliny z jednym seniorem w składzie

  • Post category:Aktualności

Po 2-letniej przerwie Morliny Ostróda zagrają w LOTTO Superlidze. W składzie beniaminka są juniorzy i młodzieżowcy, a jedynym seniorem i jednocześnie obcokrajowcem jest 29-letni Rosjanin Kiriil Vorobev.

– Do LOTTO Superligi zgłosiliśmy 9 zawodników, w większości młodych i bardzo młodych. Najstarszym tenisistą stołowym jest pochodzący z Kaliningradu Kiriil Vorobev. Już w tamtym roku mieliśmy go w 1-ligowych rozgrywkach, ale ze względu na pandemię nie zadebiutował w drużynie – mówi Tomasz Krzeszewski, trener i prezes Morlin Ostróda.

W zespole z Ostródy szansę na występy w LOTTO Superlidze ma też 8 Polaków: Przemysław Walaszek (2000 r.), Kacper Petaś (2000), Jakub Kuźmicz (2000), Jakub Witkowski (2001), Łukasz Sokołowski (2002), Maksymilian Miastowski (2003), Kuba Kwapiś (2003), Igor Jankowski (2004).

W lipcu Łukasz Sokołowski sięgnął po Drużynowe Mistrzostw Europy będąc w składzie z Samuelem Kulczyckim, Miłoszem Redzimskim, Maciejem Kubikiem i Szymonem Kolasą. Zawodnik Morlin w turnieju w chorwackim Varażdinie zagrał w jednym meczu, a rywalizował też w konkurencjach indywidualnych.

– W nowym sezonie superligi chcę rotować składem w ten sposób, by nasi młodzicy zawodnicy mieli sporo szans na grę z najlepszymi rywalami z kraju oraz z zagranicznymi przeciwnikami. Drugi zespół będzie występował w II lidze (woj. warmińsko-mazurskie i mazowiecki), ale mam nadzieję, że wróci do I ligi – dodał Tomasz Krzeszewski.

Po sezonie 2020-21 Morliny Ostróda opuścili m.in. doświadczeni zawodnicy Piotr Chmiel i Tomasz Sposób.

Dodaj komentarz