You are currently viewing Pięciu Polaków z brązowym medalem w Danii

Pięciu Polaków z brązowym medalem w Danii

Były Mistrz Polski w singlu Artur Daniel oraz Kamil Dziadek, Tomasz Filbrandt, Łukasz Nadolski i Wojciech Kowalski zdobyli w barwach B75 Hirtshals brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Danii.

W pierwszym meczu półfinałowym wygraliśmy z broniącym tytułu Næstved 5:3, wczoraj w rewanżu przegraliśmy 1:5, a dziś w decydującym spotkaniu 3:5 – mówi Artur Daniel, na co dzień występujący w AZS AWFiS Balta II Gdańsk.

W pierwszym meczu Artur Daniel wygrał z Tomasem Kaldasem 3-1 i Radimem Beko 3-2, Kamil Dziadek z Khaledem Assarem 3-2, Łukasz Nadolski z Radimem Beko 3-2 i Johan Barius z Khaledem Assarem 3-1. Niestety nie powiodło się w dwóch kolejnych potyczkach.

Artur Daniel, który 28 kwietnia skończy 40 lat, największy sukces odniósł w 2009 roku, kiedy zwyciężył w IMP w Ostródzie. Kilka miesięcy później powołana do życia została Spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego. Popularny „Lama” długo grał w klubach 1 ligi, a w tamtym sezonie wystąpił w gdańskim zespole w LOTTO Superlidze.

W superligowych klubach grali także Kamil Dziadek – w Ostródzie 2018-19 i Łukasz Nadolski – w Radzyniu Podlaskim 2012-13 i Bydgoszczy 2014-15. W najwyższej lidze nie występowali Tomasz Filbrandt i Wojciech Kowalski.

W finale duńskiej Ekstraklasy Naestved zagra z Roskilde, przeciwnikiem w tym sezonie zarówno Dekorglassu Działdowo (w Lidze Mistrzów), jak i Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki (w Pucharze Europy).

Dodaj komentarz