You are currently viewing Polonia Kielce chce pójść śladem Orlicza 1924

Polonia Kielce chce pójść śladem Orlicza 1924

Paweł Chmiel i Włoch Daniele Pinto to nowi zawodnicy w Polonii Kielce. Transfery utytułowanych zawodników to zwiastun dużych emocji w kolejnym sezonie 1 ligi. Czy Polonia pójdzie w ślady KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i za rok zobaczymy dwa kluby z Kielecczyzny w LOTTO Superlidze?

Orlicz 1924 wygrał – jako beniaminek – Grupę Spadkową – i dziś zaczyna walkę w play-off z najlepszym klubem Grupy Mistrzowskiej LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

Rośnie w siłę także kielecka Polonia, która obecnie zajmuje 8 pozycję w Grupie Południowej na zapleczu LOTTO Superligi. Hitem transferowym jest pozyskanie 35-letniego Pawła Chmiela, który jeszcze niedawny bardzo dobrze spisywał się w Sokołowie SA Jarosław. Wcześniej grał m.in. w klubach z Rzeszowa (5 sezonów), Torunia (1) i Bytomia (3).

Pochodzący z Lubartowa Paweł Chmiel jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy w 2007 roku.

Do Polonii dołączą także Damian Kreft i Włoch Daniele Pinto, były mistrz swojego kraju seniorów oraz medalista ME w kadetach, juniorach i młodzieżowcach. W drużynie z Kielce zostają m.in. Antoni Witkowski i Adam Duch.

Czy w sezonie 2022/2023 dojdzie do kolejnych derbów w LOTTO Superlidze? Tym razem z udziałem zespołów z województwa świętokrzyskiego.

Dodaj komentarz