You are currently viewing Dobre nastroje w Olimpii-Unii Grudziądz

Dobre nastroje w Olimpii-Unii Grudziądz

Po 3 zwycięstwach z rzędu Olimpia-Unia awansowała na 7 miejsce, premiowane grą w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi. W tym tygodniu zespół z Grudziądza będzie miał szansę na powiększenie dorobku punktowego.

Olimpia-Unia, mimo zagranicznych wzmocnień (Park Jeongwoo, Ibrahim Gunduz, Park Gyuhyeon), nieudanie rozpoczęła sezon. Z pierwszych 5 meczów przegrała aż 4 i znalazła się w strefie spadkowej. Ale 3 wygrane z rzędu sprawiły, że drużyna znalazła się na “właściwych” torach.

Nie popadamy w huraoptymizm, bo przed nami dwa bardzo ważne spotkania – 18 listopada u siebie z Akademią Zamojską Zamość i 20 listopada z Palmiarnią w Zielonej Górze. Ewentualnie po tych meczach będzie można powiedzieć w jakiej sytuacji jesteśmy – słyszymy w klubie z Grudziądza.

Wiceprezes Jerzy Wilmański podkreśla, że liderem zespołu jest Park Jeongwoo i na jego zwycięstwa liczą w szczególności.

– Mamy nadzieję, że Gunduz z dnia na dzień – po aklimatyzacji i poznaniu specyfiki superligi – będzie silniejszy. Po słabszym początku z meczu na mecz prezentuje się lepiej. Na co dzień trenuje w Gdańsku. Chętnie trenuje również z młodzieżą z ośrodka OSSM, dzięki czemu nasi utalentowani polscy zawodnicy mają dobrego sparingpartnera.

W barwach Olimpii-Unii występują Jan Zandecki i Łukasz Sokołowski.

– Zandecki zdobył 2 bardzo ważne punkty, pokonując Daniela Góraka oraz Patryka Chojnowskiego. Przyczynił się do zdobycia 3 punktów zarówno z Białymstokiem, jak i Bytomiem. Sokołowski zbiera na razie doświadczenie. Za każdym razem walczył przeciwko zawodnikom z Azji i póki co jest bez zwycięstwa mimo że jego gra i postawa były dobre – powiedział Jerzy Wilmański.

Łukasz Sokołowski rywalizował z Japończykami Yuski Matsuyamą oraz Asuką Machim, a także Chińczykiem Wang Lichenem i Koreańczykiem Baek Kwangilem. Łącznie trzy sety przegrał na przewagi.

W grudniu i na początku stycznia rywalami Olimpii-Unii będą kluby zaliczane do grona faworytów LOTTO Superligi – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Dekorglass Działdowo.

Dodaj komentarz