You are currently viewing Superligowy skład na Mistrzostwa Europy Juniorów

Superligowy skład na Mistrzostwa Europy Juniorów

Pięciu zawodników z klubów LOTTO Superligi – Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Alan Kulczycki, Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski – wystąpi w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Gliwicach (14-23 lipca). Szóstym pingpongistą w składzie jest 1-ligowiec Marcel Błaszczyk.

W LOTTO Superlidze występują:

  • Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) ,
  • Michał Gawlas (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki),
  • Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław),
  • Mateusz Zalewski (Palmiarnia Zielona Góra),
  • Mateusz Żelengowski (Palmiarnia Zielona Góra).

Poza nimi do zawodów indywidualnych zgłoszonych jest także Marcel Błaszczyk z drużyny Polonia Król Montaż Zbrojenia Kielce (3 miejsce w grupie południowej 1 ligi).

W 2005 roku urodzili się Michał Gawlas, Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski, 2006 – Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki, 2007 – Marcel Błaszczyk.

Wcześniej odbyło się losowanie rywalizacji zespołowej w Orlen 2023 European Youth Championships w Gliwicach. W dniach 14-18 lipca polscy juniorzy zagrają z Belgami, Włochami i Izraelczykami.

W 2021 roku w Chorwacji reprezentacja naszych juniorów – Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski – wywalczyła Mistrzostwo Europy, a w 2022 roku w Serbii drużyna w składzie Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Szymon Kolasa, Patryk Lewandowski sięgnęła po tytuł Wicemistrzów Europy.

Dodaj komentarz