You are currently viewing Sparingowe zwycięstwa Dyjasa, Greli i Kulczyckiego

Sparingowe zwycięstwa Dyjasa, Greli i Kulczyckiego

Zawodnicy klubów LOTTO Superligi przygotowują się do półfinałów play-off (6 i 8 maja). Na zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo Jakub Dyjas, Artur Grela i Samuel Kulczycki wygrali z Czechami Pavlem Siruckiem, Lubomirem Jancarikiem i Janem Valentą 5:4.

Jakub Dyjas pokonał Pavla Sirucka i Jana Valentę oraz przegrał z Lubomirem Jancarikiem, Samuel Kulczycki wygrał z Jancarikiem i Valentą, a doznał porażki z Siruckiem, zaś Grela zwyciężył w meczu z Valentą, zaś został pokonany przez Sirucka i Jancarika – mówi Tomasz Krzeszewski, trener reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni przebywają razem z Czechami na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Z powodu urazu dłoni kilka treningów opuścił Marek Badowski. W piątek ma wrócić do zajęć z pozostałymi zawodnikami.

Jakub Dyjas jest zawodnikiem Mistrza Polski Dekorglassu Działdowo, Marek Badowski i Pavel Sirucek grają w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a z kolei Artur Grela i przebywający na obozie jako sparingpartner Mołdawianin Vladislav Ursu występują w LOTTO Polski Cukier Gwieździe Bydgoszcz.

Samuel Kulczycki obecnie gra w Liebherr Ochsenausen, zaś w superlidze bronił barw klubu Olimpia-Unia Grudziądz.

Za tydzień, tj. 6 i 8 maja odbędą się półfinały play-off LOTTO Superligi. LOTTO Polski Cukier Gwiazda spotka się z broniącym tytułu Dekorglassem, a Dartom Bogoria – tak jak rok temu – zagra z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Telewizja Sport Klub pokaże na żywo spotkania z Działdowa (06.05, g. 18:00) i Grodziska Mazowieckiego (08.05, g. 16:00). Finał LOTTO Superligi w sezonie 2021/2022 odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca.

Dodaj komentarz