You are currently viewing Trzeci sezon Andrew Baggaleya w Zamościu

Trzeci sezon Andrew Baggaleya w Zamościu

Anglik Andrew Baggaley przedłużył umowę z Akademią Zamojską. Dla 4-krotnego Mistrza Świata w ping-pongu sezon 2022/23 będzie trzecim w klubie z Zamościa.

Andrew bardzo dobrze czuje się w naszym zespole i był niewątpliwie jego liderem. Ostatni sezon rozpoczął świetnie i gdyby nie przerwa spowodowana chorobą, a w konsekwencji późniejsza słabsza dyspozycja, jego ranking mógł być jeszcze wyższy – mówi Piotr Kostrubiec, menedżer Akademii Zamojskiej.

39-letni Andrew Baggaley (ur. 26 lutego 1983 roku) wygrał 13 z 21 pojedynków, a jego łączny bilans w zamojskim klubie w LOTTO Superlidze to 19 zwycięstw i 11 porażek w pojedynkach singlowych.

Znając jego profesjonalizm i charakter uważam, że jeśli ominą go kontuzje i choroby będzie znów wiodącą postacią w naszej drużynie – dodał Piotr Kostrubiec.

W pierwszym, poprzednim sezonie zamościanie zajęli 9 miejsce, zaś w obecnym uplasowali się na 12 lokacie.

Wcześniej w Polsce Andrew Baggaley grał w Poltarex Pogoni Lębork w latach 2014-2015 i LOTTO Polski Cukier Gwieździe Bydgoszcz od 2015 do 2018 roku.

W swojej karierze Anglik pokonał m.in. Jörgena Perssona, Petera Karlssona, Jean-Michela Saive’a, Chiang Peng-Lunga i Gao Ninga.

Dodaj komentarz